• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
“Odwrócone”

“Odwrócone”


Kolejna książka, którą czytałam dzięki wydawnictwu Livro, po recenzji o której możecie więcej przeczytać tutaj: Wiśniowe serce. Książka od początku wydaje się dziwna ponieważ nie wiemy gdzie toczy się akcja i o co tym wszystkim chodzi. Poznajemy dwunastoletnią Delphernię dziewczynkę, która żyje w klasztorze i wytwarza z muzyki migot czyli złoto.

-Proszę, podnieś głowę-rzekł łamiącym się głosem. -Oczy to dwoje drzwi prowadzących do miejsca, gdzie zrodziła się dusza.

Jednak sama nie może tej muzyki słuchać a w miejscu tym panuje wielka cisza. Dziewczyny takie jak bohaterka żyją odcięte od świata a za murami klasztoru mieszkają mężczyźni czyli Mistrzowie oraz chłopcy którzy tworzą muzykę aby tworzyć z niej złoto.

Gdy do klasztoru przybywa Mistrz o trochę innych poglądach, dziewczyna ma szansę zmienić swoje życie i uciec. Problemem naszej bohaterki jest to, że nie potrafi ona tworzyć złota. W jej wnętrzu natomiast gra muzyka, która nie może wydostać się na zewnątrz. Natomiast za murami klasztoru Delphernia poznaje księcia oraz niezależną i odważną dziewczynę. Powieść Odwrócone to przepiękna baśń pokazująca walkę dziewczyny z systemem i próbę jego zmiany.

Autorka książki Hayley Chewins dorastała w Kapsztadzie, w Afryce Południowej. Studiowała wokalistykę, po czym przeniosła się na filologię angielską. Odwrócone to jej pierwsza powieść bardzo dziewczęca i dość liryczna. Książka utwierdza nas w przekonaniu, że każda kobieta powinna mieć własne zdanie i powinna przełamywać bariery istniejące w dzisiejszym świecie. Z pewnością jest to przepiękna historia, która każdego czytelnika złapie za serce. Idealna baśń dla młodej nastolatki ale również lekka lektura dla każdej kobiety.

1 thought on ““Odwrócone”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.