“Odwrócone”


Kolejna książka, którą czytałam dzięki wydawnictwu Livro, po recenzji o której możecie więcej przeczytać tutaj: Wiśniowe serce. Książka od początku wydaje się dziwna ponieważ nie wiemy gdzie toczy się akcja i o co tym wszystkim chodzi. Poznajemy dwunastoletnią Delphernię dziewczynkę, która żyje w klasztorze i wytwarza z muzyki migot czyli złoto.

-Proszę, podnieś głowę-rzekł łamiącym się głosem. -Oczy to dwoje drzwi prowadzących do miejsca, gdzie zrodziła się dusza.

Jednak sama nie może tej muzyki słuchać a w miejscu tym panuje wielka cisza. Dziewczyny takie jak bohaterka żyją odcięte od świata a za murami klasztoru mieszkają mężczyźni czyli Mistrzowie oraz chłopcy którzy tworzą muzykę aby tworzyć z niej złoto.

Gdy do klasztoru przybywa Mistrz o trochę innych poglądach, dziewczyna ma szansę zmienić swoje życie i uciec. Problemem naszej bohaterki jest to, że nie potrafi ona tworzyć złota. W jej wnętrzu natomiast gra muzyka, która nie może wydostać się na zewnątrz. Natomiast za murami klasztoru Delphernia poznaje księcia oraz niezależną i odważną dziewczynę. Powieść Odwrócone to przepiękna baśń pokazująca walkę dziewczyny z systemem i próbę jego zmiany.

Autorka książki Hayley Chewins dorastała w Kapsztadzie, w Afryce Południowej. Studiowała wokalistykę, po czym przeniosła się na filologię angielską. Odwrócone to jej pierwsza powieść bardzo dziewczęca i dość liryczna. Książka utwierdza nas w przekonaniu, że każda kobieta powinna mieć własne zdanie i powinna przełamywać bariery istniejące w dzisiejszym świecie. Z pewnością jest to przepiękna historia, która każdego czytelnika złapie za serce. Idealna baśń dla młodej nastolatki ale również lekka lektura dla każdej kobiety.1 thought on ““Odwrócone””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.