• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
La Roche-Posay

La Roche-Posay

Szkoły atopii La Roche-Posay

Marka La Roche-Posay od wielu lat pomaga dzieciom z AZS i ich rodzinom nie tylko poprzez dostępną w aptekach gamę produktów LIPIKAR ale również poprzez różne inicjatywy. Wspierając tworzenie struktur edukacyjnych, takich jak Szkoły Atopii (obecnie 80 szkół w 23 krajach) lub szkoły nakładania maści, które cieszą się powodzeniem wśród dorosłych i dzieci, marka ma nadzieję przyczynić się do lepszego zrozumienia choroby i leczenia. Niedawno otrzymałam do testowania 3 kremy nawilżające skórę atopową. Powiem szczerze, że na początku moje dziecko nie miało większych problemów z suchością skóry ale gdy zaczął się sezon jesienny skóra synka zaczęła robić się sucha i zniszczona. 

Atopowe zapalenie skóry to powszechna i coraz częściej występująca choroba alergiczna skóry:

– 50 milionów Europejczyków cierpi na atopowe zapalenie skóry

– w ciągu 50 lat przypadki jej wystąpienia w krajach wysokorozwiniętych zwiększyły się dwukrotnie.

Alarmujące statystyki na temat atopii:

– cierpi na nią 20% dzieci

– 85 % diagnozowanych przypadków dotyczy dzieci poniżej 5 roku życia

– u 70 % pacjentów choroba ta występowała u kogoś z rodziny

– atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji u dermatologa

Skórę pacjentów z atopią cechuje niewłaściwa przepuszczalność bariery naskórkowej, charakteryzująca się nadmierną reaktywnością i zaburzonym układem odpornościowym. Nieskuteczna funkcja bariery umożliwia alergenom wnikanie w skórę, co wywołuje reakcje alergiczne. Skóra staje się bardzo sucha i łuszczy się. Nasilają się stany zapalne i swędzenie. Pacjenci drapią bolącą skórę, a to pogarsza jej stan. Dlatego właśnie mówi się o błędnym kole atopii.

Uzupełnienie testów.

Po roku od testowania kremów wiem, że moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry. Walczymy z nawracającą się chorobą używając syropów, diety oraz leków. Muszę przyznać, że kosmetyki marki La Roche-Posay są jednymi z najlepszych na naszym rynku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.