Jak reklamować bloga gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia ?

Niektórym wydaje się, że blogowanie to taki prosty kawałek chleba. Siadasz przed komputerem, piszesz, klikasz i koniec. W przybliżeniu tak to wygląda ale większość z nas ma nadzieję, że ktoś ma ochotę poczytać nasze wywody i zostać z nami na dłużej. Poniżej przedstawiam Wam kilka pomysłów na to jak przyciągnąć odbiorców i zachęcić ich do pozostania na dłużej:

Profil na Facebooku

Podstawowa recz w tworzeniu nowego bloga to posiadanie profilu na Facebooku. W chwili obecnej jest to jeden z najbardziej używanych mediów społecznościowych i nie ma co się dziwić, że stanowi on potężne źródło reklamy. Rozpoczynając blogowanie kilka lat temu mój profil na Fb obserwowało wiele osób. Gdy zmieniasz strukturę i nazwę bloga musisz ponownie przyciągnąć odbiorców umieszczając na profilu nowe posty i zaczęcać do polubienia.

Grupy tematyczne

Wraz z pojawieniem się Facebooka zaczęły powstawać liczne grupy tematyczne na których można umieszczać swoje wpisy. Jest to fajne rozwiązanie ponieważ nie zawsze mamy czas na odwiedzanie każdego z blogów i sprawdzanie czy jest na nim nowy post.

Portale społecznościowe

Warto posiadać również inne portale społecznościowe takie jak Instagram, Twitter, Google + na których umieścimy odnośniki do naszych stron

Komentuj i jeszcze raz komentuj

Gdy chcesz pozostawić po sobie ślad na innym blogu musisz tam wejść i najlepiej skomentować dany post. Wielu z blogerów właśnie poprzez komentarze dowiaduje się o powstaniu nowej strony i odwdzięcza się również wejściem na Twoją stronę i pozostawieniem komentarze. Najlepiej komentować wpisy na blogach tematycznie podobnych do Twojego ponieważ wspólne tematy przyciągają podobnych odbiorców.

Wpisy gościnne na blogach i forach

Zgłoś się do innych blogerów z propozycją umieszczenia wpisu tematycznego na ich blogu. Udzielaj się również na forach internetowych na których możesz pozostawić link do swojej strony.

Długie wpisy

Umieszczaj na swoim blogu długie wpisy składające się z minimum 300 słów. Dzięki temu zaciekawisz potencjalnych czytelników a dodatkowo pomoże Ci to w pozycjonowaniu Twojej strony. Wpisy nie muszą być umieszczane codziennie według zasady, nie masz o czym pisać lepiej nie pisz.

Najważniejsze aby Twoje wpisy było tworzone z pasją i radością. Jeżeli robisz coś z przekonaniem wystarczy poczekać a Twoja strona drogą marketingu szeptanego rozprzestrzeni się w sieci.

Powodzenia !!!!

 

 

Polub stronę i obserwuj posty na bieżąco
Facebook
GOOGLE
GOOGLE
http://www.rodzice-i-dzieci.pl/jak-zaczac-reklamowac-bloga/
Twitter
Instagram
SOCIALICON
 • http://www.blogowypamietnik.pl Blogowy pamiętnik

  Ciekawy post 🙂

  • Anonim

   Dziękuję ☺

 • Kika

  Bardzo pomocy post szczególnie dla nowych osób w blogsferze. Powodzenia.

 • http://mamakarolina.blogspot.com/ MamaKarolina

  Dla nowych blogerów bardzo przydatne informacje. Tym bardziej, że nie trzeba być ekspertem ani super znawcą, żeby móc  nich korzystać 🙂

 • http://www.arbuziaki.pl Arbuziaki-Beata Wilczyńska

  Pomocny post dla początkujących blogerów.

 • Bożena

  Bardzo przydatne kiedy ktoś właśnie zaczyna.

  • http://tygrysiaki.pl Ania

   Zgadzam się w 100% 😉

 • http://www.zwyklamatka.pl// Zwykła Matka

  Ja wciąż się ucze używać łowy kluczy 🙂

 • http://www.szefowapodworka.blogspot.com Bianka – Szefowa Podwórka

  Pigułka dla początkujących, ale mega przydatna. I dobra lektura dla tych, którym wydaje się, że blogowanie na pewnym poziomie, to bułka z masłem 😛

 • http://www.kosikosiniaczki.pl ivmama

  Ostatnie co moge powiedzieć o blogowaniu, to że jest to łatwe. A guzik! Stale się uczę i nadal czuję się głupkiem:)

 • http://radosnachata.blogspot.com Radosna Chata

  Świetne porady 🙂

  Masz rację – aby dojść do czegoś w blogowaniu – musimy się starać 🙂

 • Katarzyna Mirek

  Oj blogowanie, to tak naprawdę praca na pełen etat. No chyba że blogujemy sami dla siebie i nie chcemy aby nasze pisanie poszło dalej w świat