Gdy budzisz się w sobotę rano a za oknem święci piękne słońce ostatnia rzecz o jakiej marzysz to ganianie z odkurzaczem i mopem. Sobota to nasz dzień. Zostawiamy za sobą cały tydzień i nawet przez chwilę nie rozmawiamy o pracy czy szkole. Po śniadaniu wsiadamy w samochód i szukamy miejsca idealnego na spacer. Kilka dni temu odwiedziliśmy piękną miejscowość Frydlant w Czechach.  Frydlant leży na pograniczu Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego, po obu stronach rzeki Witka. Główną atrakcją turystyczną jest gotycki zamek, przebudowany w stylu renesansowego pałacu.

Celem naszej podróży był właśnie zamek. Niestety godziny zwiedzania zamku są ustalone a my spóźniliśmy się na ostatnie wejście o godz. 13.00. To norma, że w Czechach większość atrakcji można zwiedzać do godz. 16:00 a nasi sąsiedzi nie pracują do zmroku i cenią sobie życie rodzinne. Samo obejście wokół zamku i robi ogromne wrażenie a my z pewnością przyjedziemy tutaj wiosną bo koniecznie musimy zobaczyć co chowa się za tymi bajkowymi murami. 

Będąc w Czechach nie można zjeść ich narodowej potrawy czyli knedli.

W mieście znaleźliśmy restaurację w której zjedliśmy przepyszny gulasz z knedlikami. Fakt, że na jedzenie czekaliśmy prawie godzinę ale warto było. Dzieci trochę się nudziły oczekując na posiłek więc warto mieć coś ze sobą aby nie rozniosły restauracji w kilka minut. W lecie jest lepiej ponieważ przed lokalem znajdują się stoliki a dzieciaki mogą biegać po pięknym rynku. Koszt obiadu składającego się z dwóch porcji knedlików, dwóch dużych porcji frytek, dwóch soków, kawy, wody to ok. 500 koron czyli 80 zł.

Po obiedzie można pospacerować po rynku i skosztować regionalnego piwa. Gdy dopisuje pogoda i można posiedzieć na ławkach czuć urok tego starego miasta.

Frydlant zauroczył nas spokojem. W sobotnie popołudnie na rynku nie było prawie nikogo. Jeżeli chcecie pozwiedzać, zjeść pyszny obiad i rozkoszować się spokojem musicie koniecznie odwiedzić to piękne miejsce.

Polub stronę i obserwuj posty na bieżąco
Facebook
GOOGLE
GOOGLE
http://www.rodzice-i-dzieci.pl/frydlant-na-weekend/
Twitter
Instagram
SOCIALICON
 • http://rodzicewsieci.pl/ rodzicewsieci.pl

  Matko jakie widoki. My musimy zabrać się za podróżowanie. Jest tyle jeszcze nieodkrytych przez nas miejsc…

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Polska jest piękna ale sąsiedzi za granicą też mają ładne okolice.

 • http://www.retromoderna.pl/ Moderna

  Bardzo przyjemne miejsce. 🙂

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   I bardzo urokliwe.

 • http://www.konfabula.pl/ Monika | Konfabula.pl

  Czechy bez knedli byłyby chyba niemożliwe do odwiedzenia

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   I bez czeskiego piwa 🙂

 • http://ponadwszystko.com Ponad Wszystko

  Widze że podobne okolice do nas 🙂

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   A gdzie mieszkanie ?

 • https://liczpieniadze.pl/blog/ Piotrek, LiczPieniadze.pl

  Oooo! Mój ulubiony Frytek! 🙂 zawsze tam zaglądamy, gdy tylko odwiedzam rodzinne strony. Lubię to miasteczko. Lubie też Czechy – po całości. Pozdro.

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Super 🙂 Dobrze wiedzieć, że jesteś z tych stron 🙂