• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Czym jest dieta dr. Mosleya

Czym jest dieta dr. Mosleya

Pamiętacie aktorkę Rebel Wilson. Tak, to ta dość pulchna dziewczyna, która występuje w wielu komediach w tym Pitch Perfect. Aktorka w ciągu roku schudła ponad 20 kilogramów i teraz wygląda obłędnie. Daje ona nadzieję kobietom po czterdziestce i uświadamia im, że schudnąć można w każdym wieku. Jednak całego procesu nie rozpoczęła od restrykcyjnych diet ale od zwykłej zmiany nawyków żywieniowych. Jak sama przyznała, cały proces rozłożyła na okres 365 dni aby nadmiernie nie obciążyć organizmu.

“Treningi zaczynam od spacerowania, pamiętam o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nawet gdy siedzę na kanapie. Ograniczam cukier i śmieciowe jedzenie” – napisała aktorka na swoim Instagramie.

Aktorka ćwiczy siedem dni w tygodniu lecz siłownię omija z daleka. Dużo spaceruje i ćwiczy na świeżym powietrzu. Dodatkowo wdrożyła dość starą dietę, która od niedawna jest bardzo popularna.

Dieta Dr. Mosleya czym jest ?

To głównie połączenie racjonalnego żywienia i głodówki leczniczej. Tzw. dieta 5:2 polega na tym, że przez 5 dni jemy normalne posiłki o wartości do 1800 kcal, a przez kolejne 2 dni pościmy. Wówczas spożywamy po 500 kcal dziennie aby przyzwyczaić organizm do mniejszych porcji i regularnego oczyszczania.

Plusem tej diety jest to, że w trakcie 5 dni, nie trzeba rezygnować z kawy czy alkoholu. Można jeść normalnie i nie czuć się jak standardowych dietach.

Niewątpliwym plusem jest również to, że w trakcie 5 dni, kiedy głodówka nie obowiązuje, nie ma konieczności rezygnacji z kawy, słodyczy czy alkoholu.

Można jeść przeciętne posiłki i nie odczuwać frustracji spowodowanej przygotowywaniem dietetycznych dań czy samym faktem, że jest się na diecie. Ponieważ styczeń jest miesiącem zmian, najlepiej zacząć od analizy swoich zdrowych i złych nawyków. Małymi krokami można osiągnąć wiele, jak widać po roku odchudzania tej znanej aktorki.

Zdrowie na Ceneo.pl
Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.