Jeżeli nie wiecie co oglądać w dzisiejszy wieczór, gorąco polecam Wam film "Złe mamuśki".


Zwiastun nawet w połowie nie ukazuje tego jak śmieszna jest ta komedia. Miałam okazję obejżeć ją wczoraj i jeszcze dziś uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Film opowiada o zapracowanej i zabieganej mamie granej przez Milę Kunis, która w pewnym momencie ma dość ogarniania tego całego bałaganu zwanego życiem rodzinnym i mówi dość. Nie chce już dogadzać dzieciakom śniadankami, nie chce pracować na pół etatu i siedzieć w firmie całymi dniami, nie chce biegać na organizowane przez szkołę wydarzenia. I robi to na co niejedna z nas matek ma ochotę. Odpoczywa.

Komedia dla dorosłych

W filmie znajdziemy dużo alkoholu, podtekstów seksualnych, masę feminizmu i taką samą ilość przekleństw. Aktorki jako matki nie wyglądają jak wystylizowane laleczki tylko są kobietami z krwi i kości, mającymi zmarszczki i podkrążone oczy. Podczas oglądania znajdziemy chwilę aby pomyśleć o tym, że wszystko ma swoje granice. Musimy jako matki czasem wyluzować i spuścić trochę powietrza bo stres i gonitwa odbija się na naszych męzach i dzieciach. W połowie filmu zazdrościłam bohaterkom, że z takim lekkim sercem potrafią olać wiele rzeczy. Mi zajęło to kilka lat i dopiero przy drugim dziecku wiem, że nie warto się zarzynac bo chwilę luzu spędzone z dziećmi są o wiele ważniejsze niż posprzątana podłoga czy wyszorowana wanna.

Nie wszystkim podobają się takie matki

Dziś przeczytałam wiele komentarzy pod tym filmem. Niestety większość z nich jest negatywna. Stereotyp matki/kury domowej jest tak mocno zakorzeniony w naszej tradycji, że widok matki wyluzowanej i dbającej o swoje potrzeby jest czymś dziwnym a wręcz złym. 

Komędię wyreżyserowali twórcy Kac Vegas i jest ona zrealizowana w podobnym szalonym stylu. Jeżeli macie dość codziennych domowych obowiązków, wieczorem wyciągnijcie butelkę dobrego wina albo kubek gorącej czekolady i na chwilę poczujcie się jak Złe Mamuśki. Nie pożałujecie.

 

Polub stronę i obserwuj posty na bieżąco
Facebook
GOOGLE
GOOGLE
http://www.rodzice-i-dzieci.pl/zle-mamuski-sa-super/
Twitter
Instagram
SOCIALICON
 • http://www.kobiecastronamamy.pl Iza – Kobieca Strona Mamy

  KOCHAM TEN FILM!!! Serio, w końcu ktoś pokazał, że można być normalną, wyluzowaną mamą, a nie wiecznie pospinaną kurą domową, która wszystkich we wszystkim wyręcza. Każda z nas zasługuje na szczęście i na bycie sobą. Na bycie kobietą, nie tylko żoną i matką.

  • Kate

   Supere, bo myślałam że tylko ja mam podobne podejście do rodzicielstwa jak te mamy 🙂

 • http://dziewczynkajakmalinka.pl Dziewczynka jak malinka

  O własnie korci mnie ta komedia 😀 Musze ja obejrzec koniecznie 🙂 

  • Kate

   Polecam !!!

 • http://www.szpinakrobibleee.pl Zuzia – Szpinak Robi Bleee

  Słyszałam już kilka fajnych opinii o tym filmie 😀 Muszę go w końcu obejrzeć! A z mężem się da? :P:P

  • Kate

   Koniecznie z mężem !!! Oglądałam sama i za kilka dni mam zamiar jeszcze raz obejżeć z mężem 🙂

 • http://www.mamakluseczki.blogspot.com sabina

  Jeśli za filmem stoją twórcy Kac Vegas, to chętnie bym go obejrzała. Ile się na Kacu naśmiałam, co rzadko mi się zdarza przy współczesnych komediach. Także, zapisuję i na pewno zobaczę :).

  • Kate

   Tutaj śmiechu jest chyba jeszcze więcej  🙂

 • http://mamakarolina.blogspot.com/ MamaKarolina

  Słyszałam dużo dobrego o tym filmie, jednak ciągle go nie widziałam. Musze niedługo nadrobić 🙂

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Koniecznie bo to wspaniała zabawa.

 • http://antyterrorystka.blogspot.com/ Antyterrorystka

  Zapisuję tytuł, film na pewno obejrzę 🙂

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Polecam drugą część 🙂

 • Pingback: Złe mamuśki 2 | Rodzice & Dzieci()