• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Złe mamuśki są super

Złe mamuśki są super

Jeżeli nie wiecie co oglądać w dzisiejszy wieczór, gorąco polecam Wam film "Złe mamuśki".


Zwiastun nawet w połowie nie ukazuje tego jak śmieszna jest ta komedia. Miałam okazję obejżeć ją wczoraj i jeszcze dziś uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Film opowiada o zapracowanej i zabieganej mamie granej przez Milę Kunis, która w pewnym momencie ma dość ogarniania tego całego bałaganu zwanego życiem rodzinnym i mówi dość. Nie chce już dogadzać dzieciakom śniadankami, nie chce pracować na pół etatu i siedzieć w firmie całymi dniami, nie chce biegać na organizowane przez szkołę wydarzenia. I robi to na co niejedna z nas matek ma ochotę. Odpoczywa.

Komedia dla dorosłych

W filmie znajdziemy dużo alkoholu, podtekstów seksualnych, masę feminizmu i taką samą ilość przekleństw. Aktorki jako matki nie wyglądają jak wystylizowane laleczki tylko są kobietami z krwi i kości, mającymi zmarszczki i podkrążone oczy. Podczas oglądania znajdziemy chwilę aby pomyśleć o tym, że wszystko ma swoje granice. Musimy jako matki czasem wyluzować i spuścić trochę powietrza bo stres i gonitwa odbija się na naszych męzach i dzieciach. W połowie filmu zazdrościłam bohaterkom, że z takim lekkim sercem potrafią olać wiele rzeczy. Mi zajęło to kilka lat i dopiero przy drugim dziecku wiem, że nie warto się zarzynac bo chwilę luzu spędzone z dziećmi są o wiele ważniejsze niż posprzątana podłoga czy wyszorowana wanna.

Nie wszystkim podobają się takie matki

Dziś przeczytałam wiele komentarzy pod tym filmem. Niestety większość z nich jest negatywna. Stereotyp matki/kury domowej jest tak mocno zakorzeniony w naszej tradycji, że widok matki wyluzowanej i dbającej o swoje potrzeby jest czymś dziwnym a wręcz złym. 

Komędię wyreżyserowali twórcy Kac Vegas i jest ona zrealizowana w podobnym szalonym stylu. Jeżeli macie dość codziennych domowych obowiązków, wieczorem wyciągnijcie butelkę dobrego wina albo kubek gorącej czekolady i na chwilę poczujcie się jak Złe Mamuśki. Nie pożałujecie.

 

13 thoughts on “Złe mamuśki są super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.