• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Świat Florka

Świat Florka

Czy znacie już Florka ? My poznaliśmy go dwa tygodnie temu i jesteśmy zachwyceni. Książeczka “Świat Florka” została napisane przez Natalię Kusaj i Kasię Gumulak, które są autorkami bloga Ponad Wszystko. Dziewczyny są młodymi matkami oraz nauczycielkami wychowania przedszkolnego więc mają ciągłą styczność z małymi dziećmi i ich zachowaniami. 

Książeczka opowiada o chłopcu, który chodzi o przedszkola. Możemy w niej poznawać emocje dziecka i nauczyć się jak mamy sobie z nimi poradzić. Jest to zarazem bajka dla dzieci jak i poradnik dla rodziców. Florek jest nieśmiały i tak jak wiele dzieci w jego wieku bardzo boi się pierwszej wizyty w przedszkolu. Wszystko jest dla niego nowe i nieznane. Jednak powoli odkrywamy, że strach ma tylko wielkie oczy a wszystkie emocje nawet te największe, pomagają mu zostać prawdziwie dzielnym chłopcem. 

Fajnym atutem książeczki są obrazki do pokolorowania. Nasza córka pomalowała wszystkie rysunki już w kilka chwil. Do tego duże litery są idealne dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki z samodzielnym czytaniem. Dla rodziców zawarto fajne streszczenia danych rozdziałów w formie praktycznych wskazówek.

Jeżeli nie słyszeliście o Florku to koniecznie musicie zerknąć na stronę Ponad Wszystko.   

8 thoughts on “Świat Florka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.