• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Opowieści podręcznej

Opowieści podręcznej

„Opowieść podręcznej” to serial, który wciąga i pozostaje w pamięci na dłużej. Kultowa książka Margaret Atwood przeniesiona ponownie na mały ekran, przedstawia antyutopijną wizję przyszłości, w której kobiety zostają pozbawione wszelkich praw. Natomiast młode i płodne kobiety mają obowiązek rodzenia dzieci mężczyznom z najwyższych kręgów władzy. Reprodukcyjna rola kobiet staje się ich misją, sensem życia i przekleństwem. 

Zagrożenie terrorystyczne, kryzysy demograficzne oraz społeczne sprawiły, że rząd Stanów Zjednoczonych  ograniczał prawa i swobody swoich obywateli. Mieszkańcy USA tracili kolejne przywileje na rzecz zachowania kruchego porządku. Elity rządzące doszły do wniosku, że tylko powrót do konserwatywnych wartości może ocalić ich naród. Największy problem kraju to obywatele, którzy przestali być płodni, a kryzys demograficzny wybuchł ze zdwojoną siłą.

Serial jest ciekawy, straszny i dający wiele do myślenia. Ukazuje czasy przeszłe (takie jak dziś) i sytuację po upadku rządu. Nie chcę zdradzać więcej fabuły ale polecam gorąco, po kilku odcinkach nie myślę o niczym innym niż o zakończeniu sezonu. Sami zobaczcie zapowiedź i oceńcie.

https://www.youtube.com/watch?v=PJTonrzXTJs

7 thoughts on “Opowieści podręcznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.