• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Książki na jesienne wieczory

Książki na jesienne wieczory

Za oknem coraz częściej pada deszcz a temperatura nie przypomina już tej z lata. W pracy siedzimy przed ekranem komputerów a w domu leniwie zalegamy na kanapie. Nikt z nas nie ma ochoty na większą kreatywność. Jednak czasem warto wyłączyć tv i sięgnąć po ciekawą książkę. Dzięki temu poczujemy się zrelaksowani a przy okazji poćwiczymy umysł. Oto kilka książek, które przeczytałam w tym roku i mogę polecić je z czystym sumieniem.

Camila Lackberg “Księżniczka lodu”

Przez wiele lat widziałam książki tej autorki, ale jakoś nie miałam okazji ich przeczytać. Kilka dni temu na półce w bibliotece rodziców, znalazłam trzy książki Camili Lackberg. Ponieważ nie miałam nic ciekawego do przeczytania, skusiłam się na jedną z nich. To był strzał w dziesiątkę. Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału, który wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Historia morderstwa w małym spokojnym miasteczku. Dobrze opisane postacie, akcja, romans i kilka innych wątków. Już wiem, że przyszły rok będzie stał pod hasłem “przeczytać wszystkie książki Camilii”

Laila Shukri “Jestem żoną terrorysty”

Książki tej autorki odkryłam rok temu. Seria “Jestem żoną….” jest dość obszerna. Gdy przeczytałam pierwsza z nich nie wiedziałam jeszcze, że autorka jest Polką. Opisuje ona w dość szczegółowy sposób życie i tradycje panujące w krajach arabskich. Niektóre książki są lekkie a inne dość mroczne i drastyczne. Jeżeli jesteście zwolennikami kultury wschodu, możecie wybrać coś dla siebie. W innych książkach poznajemy historię arabskiej służącej, córki szejka, żony szejka, nieletniej żony, kochanki i księżniczki.

Krystyna Mirek “Światło w cichą noc”

Święta to dla wielu z nas przyjemny czas. Niestety, bohaterka tej książki nie ma z tymi chwilami cudownych wspomnień wręcz przeciwnie, to dla niej czas smutku i wspomnień. Jedna chwila i niespodziewanie spotkana osoba, całkowicie zmieniają jej życie. Osobiście nie jestem zwolenniczką takich książek, ale muszę przyznać, że tą czytało się bardzo przyjemnie. Ot, taki przerywnik od innej ulubionej literatury.

Anna Ficner Ogonowska

Mój absolutny hit tego lata. Przyznam szczerze, że była to pierwsza książka polskiej autorki, jaką przeczytałam od bardzo dawna. Cudowna historia miłosna osadzona w realiach naszego życia. Piękna, młoda dziewczyna, mająca za sobą wiele ciężkich przeżyć, odnajduje miłość. Ale w życiu nie jest łatwo i droga do szczęścia nie jest prosta. Książki tej autorki są napisane cudownym językiem. Od razu po przeczytaniu pierwszej części sięgnęłam po kolejne. Idealne na prezent dla mamy, siostry lub najlepszej przyjaciółki. “Zgoda na szczęście”, “Alibi na szczęście”, “Szczęście w cichą noc” to tytuły idealne na jesienne wieczory.

O ciekawych książkach możecie również poczytać pod tym linkiem Wydawnictwo IUVI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.