• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Ekranizacje książek idealne na sobotę

Ekranizacje książek idealne na sobotę

Paskudny wirus, który dopadł całą naszą rodzinę kilka dni temu, powoli odchodzi w niepamięć. Pozostał denerwujący kaszel z którym wszyscy muszą sobie jeszcze poradzić. Niestety tym razem ja i mój synek musieliśmy ratować się antybiotykami, co robimy sporadycznie i bardzo niechętnie. Ponieważ antybiotyki bardzo osłabiają organizm nie w głowie nam świąteczne porządki, pucowanie okien czy pranie dywanów. Przed chwilą położyłam dzieci spać, mąż wyszedł na spotkanie a ja mam zamiar wpakować się pod kołdrę i nadrobić zaległości filmowe.

Najpierw komedia “Bridget Jone’s baby”

Czytałam wszystkie książki o przygodach Bridget Jones poza tą ostatnią. Z czystej ciekawości zobaczę nową twarz Renee Zellweger i zwariowane przygody jej bohaterki. 

Potem romans “Ciemniejsza strona Greya” 

Czy jest tu jakaś kobieta, która nie czytała o przystojnym i bajecznie bogatym Greyu ? Ja czytałam i książka zrobiła na mnie takie wrażenie, że nawet nie pamiętam imienia głównego bohatera. Przeczytałam oczywiście trzy części bo czasem trzeba oderwać się od rzeczywistości i trochę pomarzyć. Pierwsza część filmu też nie była arcydziełem kinomatografii ale lekką rozrywką na wieczór. Ciekawa jestem jak będzie wyglądała część druga.

https://www.youtube.com/watch?v=nQeya1kPGLE

A na koniec akcja czyli “Dzieczyna z pociągu”

Książkę czytałam i na ten film czekałam z niecierpliwością. Zastanawia mnie jak przedstawią historię głównej bohaterki i jak uchwycą te przeskoki w czasie które były jak dla mnie zaletą w książce. Dwa lata temu czytałam a później oglądałam “Zaginioną dziewczynę” i mam wrażenie, że ten film będzie zrobiony w podobnym stylu.

Uciekam więc po porcję lodów, kubek ciepłej czekolady, siadam na kanapie i oddaję się nadrabianiem filmowych zaległości.

A Wy oglądaliście któryś z tych filmów czy może czytaliście książki ?

Przypominam również o konkursie niespodziance !!! 

6 thoughts on “Ekranizacje książek idealne na sobotę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.