Od niedawna mamy swoja niedzielną tradycję w postaci oglądania z dziećmi filmów familijnych. Gdy nasza córka z małej dziewczynki powoli zaczęła robić się “młodą nastolatką” zachciała oglądać filmy odpowiednie dla jej wieku.  Dwa lata temu ciężko było przytrzymać ją przed telewizorem dłużej niż pół godziny. Teraz gdy zaciekawi ją jakiś film potrafi wytrzymać cały seans a po jego zakończeniu prosić o powtórkę (kilka razy w ciągu tygodnia). Bardzo nas to cieszy ponieważ uwielbiamy oglądać filmy i seriale więc mamy nadzieję że zaszczepimy w dzieciach pasję do dobrego kina. Jeżeli mamy taką możliwość to w każdą niedzielę po obiedzie siadamy wygodnie na kanapie i wybieramy film familijny. Do tego serwujemy małe przekąski i miło spędzamy popołudnie ładując akumulatory przed kolejnym tygodniem. A gdy film nas znudzi zawsze możemy ukradkiem wymknąć się z pokoju i poczytać w spokoju książkę. Jeżeli macie dzieci w podobnym wieku polecam kilka filmów na rodzinny wieczór. Dorzucicie coś od siebie ? 

 

30 Replies to “Filmy dla 7 latki

    1. “czarodzieje…”i “Hannah…” Widziałam jako nastolatka, więc ładnych parę lat temu ☺️ . Nie zawierają na szczęście drastycznych scen i takich które nie są odpowiednie dla siedmiolatki. Śmiało można młoda fankę filmów zostawić samą przed tv(jeśli ją zainteresują). Ja osobiście lubię bardzo”Merida waleczna”-bajka Disneya.

  1. Hmmm… może pierwsza część Harrego Pottera? chociaż… zakończenie filmu jest trochę drastyczne… nie wiem czy aby nie trochę zbyt drastyczne jak dla siedmiolatki.(?) Chociaż jakby nie patrząc aktualnie niektóre z bajek które aktualnie pojawiają się w telewizji są brutalniejsze… chyba muszę znaleźć i puścić kiedyś mojemu starszemu synowi “slayersów”-anime. Może to go zainteresuje, bo bajki to średnio go interesują.
    Wracając do filmów, to może”czarodzieje waverly place”? “Hannah Montana”? Chyba, że córka lubi też czytanie książek, bo jeśli je lubi to polecam serię”pamiętnik księżniczki”. wiem, że były jakieś filmy o tym samym tytule, ale podobno nie nawiązują lub w bardzo małym stopniu nawiązują do książek

  2. Ja osobiście polecam nieco bardziej inteligentne kino familijne, z doświadczenia wiem że świetnie się sprawdza w praktyce. Mam tu na myśli filmy Majidiego takie jak “Dzieci niebios”, “Kolory raju” czy “Pieść wróbli”, do tego film “Biały balonik” i “Czerwony balonik” na dokładkę. To wszystko przykłady bardzo mądrego kina familijnego dla dzieci w każdym wieku. Pozdrawiam i zapraszam do mnie https://melancholiacodziennosci.blogspot.com/

  3. Moja córcia ostatnio oglądała ze mną serial Ania nie Anna. A jeszcze ostatnio nam się bardzo podobał Mikołajek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.