• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Co oglądać na święta

Co oglądać na święta

Za kilka dni Wigilia. Na drugi dzień jak zawsze, usiądziemy przy zastawionych jedzeniem stołach i będziemy oglądać telewizję. Niestety, tak co roku wyglądają święta w większości polskich domów. Jeżeli chcecie uniknąć oglądania kolejny rok z rzędu “Kevina sam w domu” czy innych świątecznych, oklepanych hitów, zapraszam na przegląd ciekawych filmów, które proponują nam platformy streamingowe.

Poskromienie złośnicy 2

Ten film to dla mnie hit 2022 roku. Dlatego bardzo się cieszę, że właśnie dziś Netflix wypuścił drugą część. Kasia wraca na Podhale aby wyleczyć złamane serce. Tam poznaje przystojnego Patryka i jak to bywa w komedii romantycznej, mamy zamieszanie, zakochanie i szczęśliwe zakończenie. Film nie zebrał dobrych recenzji krytyków, ale miał grono zwolenników. Ponieważ bardzo lubię grę Magdaleny Lamparskiej, należę do tej drugiej grupy ludzi. Dlatego polecam zarówno pierwszą jak i drugą cześć filmu, którą będziecie mogli obejrzeć z mężem, mamą, tatą i siostrą. Nikt z pewnością nie będzie się nudził.

Plan wycieczki

Lekki i przyjemny a zarazem pełen akcji, tak przedstawia się film na platformie Apple TV+ “Plan wycieczki”. Główny bohater grany przez Marka Wahlberga to nudny tatuś z przedmieścia. Ma piękną żonę, dwójkę dorosłych dzieci oraz małego ślicznego brzdąca. Pewnego dnia jego świat wywraca się do góry nogami, a on z rodziną musi przejechać pół kraju aby przeżyć. Ten film to bardzo fajna komedia akcji z idealnym na święta przesłaniem.

Blue Beetle

Teraz coś dla młodszych ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten film zobaczyli również dorośli. Blue Beetle to postać z uniwersum DC. Historia młodego absolwenta uniwersytetu, który wraca do swojego rodzinnego domu. Przez przypadek staje się właścicielem starożytnej relikwii – Skarabeusza, który wybiera jego ciało jako symbionicznego nosiciela. Chłopak w kosmicznym kombinezonie, otrzymuje niesamowitą moc i siłę. Film ogląda się lekko i przyjemnie. Mamy tutaj sporą dawkę humoru, emocji i przedstawienia więzi rodzinnych. Myślę, że dzieci znudzone rozmowami dorosłych mogą odetchnąć przed telewizorem i miło spędzić czas.

Transformers. Przebudzenie bestii.

Nawet nie chce mi się sprawdzać, ile to już mieliśmy części Transformersów. Osobiście po dwóch pierwszych, które były naprawdę fajne, resztę oglądałam z lekkim dystansem. Na platformie Sky Showtime możemy zobaczyć od kilku dni najnowszą część przygód, metalowych obrońców naszej planety. I przyznam szczerze, że film przypomina mi formą i zdjęciami, właśnie dwie pierwsze części. Mamy rok 1994 gdzie na każdej amerykańskiej ulicy króluje hip-hop. Były żołnierz armii USA, stara się podjąć pracę i pomóc bratu w walce z chorobą. W pewnym momencie zostaje kierowcą autobota i w konsekwencji tego poznaje pozostałyc Transformersów. Historia w tej części trzyma się fajnie kupy i trzeba przyznać, że oglądamy ją z zapartym tchem. Polecam zarówno dorosłym jak i trochę starszym dzieciom.

To tylko cztery propozycje lekkich filmów na święta. W tym roku platformy streamingowe przygotowały nam bardzo dużo nowości, które już od kilku dni zostają udostępniane. Pogoda przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie nas rozpieszczać. Święta w tym roku będą raczej mokre i wietrzne a śnieg ciężko będzie zobaczyć. Dlatego idealnie będzie usiąść już na spokojnie przed telewizorem z kubkiem ciepłego napoju, i rozkoszować się ciszą i spokojem.

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.