American Cars Mania to organizowana już piąty rok z rzędu impreza dla pasjonatów i właścicieli aut amerykańskich. Mieliśmy okazję uczestniczyć w niej w tym roku i jednogłośnie stwierdzamy, że była to impreza zapierająca dech w piersiach.

Impreza rozpoczęła się już w piątek jednak zostawienie dzieci na trzy dni nie wchodziło w rachubę, więc pojechaliśmy tam w sobotę z rana. To co zobaczyliśmy przeszło nasze największe oczekiwania. Na wielkim lotnisku znajdowało się kilkaset aut amerykańskich od tych największych do tych najmniejszych.

Wstęp na dwa dni w celu zwiedzania i uczestniczenia w imprezie to 25 zł a dla zgłoszonych aut, które chciały wjechać na teren widowiska i pozostać tam np. na noc to około 130 zł. Organizacja imprezy naprawdę na wysokim poziomie. Aby kupić coś do jedzenia lub do picia musieliśmy zaopatrzeć się w specjalne dolary amerykańskie gdzie jeden dolar kosztował dwa złote. Pomimo gigantycznej kolejki za dolarami póżniej ułatwiało to płatności i problemy z wydawaniem gotówki. Na placu znajdowało się wiele straganów z gadżetami, scena na której odbywały się non stop koncerty, dmuchane zamki do zabaw dla dzieci i wiele miejsca do siedzenia i degustowania frytek z karczkiem lub kiełbasą.

Ale nie przyjechaliśmy tam aby jeść, pić i słuchać muzyki. Przyjechaliśmy aby podziwiać niesamowite okazy z których jeden był lepszy od drugiego. O 12.30 w sobotę odbyła się wielka parada aut, które przejechały prawie godzinną trasę wokół Milicza i pobliskich wiosek. Uwierzcie mi wrażenie było ogromne szczególnie gdy siedziało się w swoim aucie i podążało w paradzie.

Niestety po południu pogoda spłatała wszystkim figla i od godziny 17 zaczął padać deszcz i zrobiło się zimno. Ale to nie przeszkadzało wielu uczestnikom do pozostania na imprezie do późnych godzin nocnych.  W niedzielę imprezowy szał trochę ostygł a na placu pozostało mniej niż połowę aut. Jednak odwiedzających nie brakowało może dlatego, że o 16 miał odbyć się koncert zespołu Weekend 🙂

Spędziliśmy w Miliczu dwa niesamowite dni. Jeszcze dziś mam w uszach dźwięk silników takich aut jak Corvette czy Hummer :). Mam nadzieję, że za rok znów będziemy mogli uczestniczyć w takim widowisku i pojedziemy tam już lepszym amerykańskim autem.

 

 

Polub stronę i obserwuj posty na bieżąco
Facebook
GOOGLE
GOOGLE
http://www.rodzice-i-dzieci.pl/american-cars-mania/
Twitter
Instagram
SOCIALICON
 • Blondynki Kreatywnie

  Piękne samochody fajny pomysł z tymi dolarami osobiście jestem eko więc raczej mnie nie krencą spaliny samochodów ani opalone kiełbaski ale jak się ma w domu famów motoryzacji to nie ma że boli.

 • ja-matka

  O raju, ale auta. Moje dzieci byłyby zachwycone, ja mniej, ale czego się nie robi dla maluchów. Taki imprezy, to niezwykły klimat i nie zrozumie tego ten, kto nigdy nie był.

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Uwierz mi, że i Ty miałabyś niezłą radość

 • http://szefowapodworka.blogspot.com Bianka – Szefowa Podwórka

  Wow, te auta robią ogromne wrażenie. Nie jestem zapaloną fanką motoryzacji, ale takie okazy chętnie sama bym obejrzała.

 • http://ronja.pl/ Renia Hannolainen | Ronja.pl

  Mój pięcioletni syn byłby zachwycony! 🙂

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Może przekona się za rok 🙂

 • http://www.5razones.pl/ Pau – 5razones

  Moi synowie chyba by nie chcieli opuścić tej imprezy

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Dlatego impreza trwała 3 dni 🙂

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Super impreza dla fanów motoryzacji, a większość małych chłopców do nich należy, tych dużych z resztą też 😉

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Dzieci były pod ogromnym wrażeniem 🙂

 • http://miraga80.blogspot.com/ miraga

  Zazdroszczę, chętnie pooglądałabym z rodzinką takie okazy amerykańskiej motoryzacji 😉

  • http://www.rodzice-i-dzieci.pl/ Rodzice & Dzieci

   Musicie więc przyjechać za rok 🙂