• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Prezenty dla chłopca

Prezenty dla chłopca

Już za kilka dni nasze dzieci znajdą pod choinką cudowne prezenty. Lecz zanim to nastąpi rodzice muszą się napracować aby dopasować prezent to gustu dziecka i swoich możliwości finansowych.

Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji dla chłopców w wieku przedszkolnym, ponieważ mój synek skończył właśnie pięć lat i temat prezentów nie jest nam obcy.

Gry planszowe i edukacyjne.

W dzisiejszych czasach mamy przed oczami tylko jeden obraz. Dzieci wpatrzone w telefony albo ekrany telewizyjne i rodzice robiący to samo. Nowoczesna technologia stanowi zagrożenie dla całej rodziny, dla której wspólne spędzanie czasu jest coraz większym wyzwaniem. I tu z pomocą przychodzą gry edukacyjne. Dzieci uwielbiają tą formę zabawy i wystarczy wyjąć jakąś z gier i już widzimy jak rzucają wszystko i lecą do rodziców aby spędzić wolny czas razem. Tak przynajmniej jest w naszej rodzinie. Gry nie tylko bawią ale również rozwijają u dzieci zdolności logicznego myślenia i podejmowania samodzielnych decyzji.

Puzzle

Układanie puzzli pobudza kreatywność i uczy koncentracji. Mniejszy przedszkolak uwielbia układanki i potrafi wyjątkowo szybko dopasować brakujące elementy. Zabawa puzzlami do dobry trening pamięci i nauka logicznego myślenia. Puzzle uczą, bawią a przede wszystkim rozwijają motorykę małą odpowiedzialną za sprawność rąk.

Pojazdy zdalnie sterowane

Każdy chłopiec zarówno ten duży jak i mały, uwielbia elektroniczne zabawki. Dla przedszkolaka prezent w postaci auta sterowanego będzie idealną nagrodą za dobre zachowanie. Takie auta to dla dziecka wyższy poziom jazdy ponieważ większość z nich przy poruszaniu wydaje nieziemskie dźwięki czego nie doświadczą przy zwykłej zabawce. Wybierając taki prezent należy zwrócić uwagę na jakość. Większość tanich zabawek jest słabo wykonana i w rękach malucha przetrwa kilka chwil a w dobrym polocie może kilka dni.

Dobra książka nie jest zła

O korzyściach z czytania u dzieci nie trzeba już chyba nikomu pisać. W czasach smartfonów, gier komputerowych czy tabletów, książka niestety odeszła w zapomnienie. Rodzice nie mają ani czasu ani siły na wieczornym czytaniu bajek swoim najmłodszym pociechom. A jest to bardzo ważne dla rozwoju wyobraźni i mowy u przedszkolaka. Poniżej link do kilku książek odpowiednich dla chłopców w wieku od pięciu lat. My w tym roku skusimy się na kupno książki “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z nadzieją, że będzie to trafiony prezent. Klikając na poniższą zakładkę z okładką książki, możecie poczytać wiele opinii na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.