• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
PMS – horror każdej z nas

PMS – horror każdej z nas

Premenstrual syndrome

Nie muszę nikomu tłumaczyć co znaczy skrót PMS. Każda z nas przechodzi co miesiąc to samo, tylko z inną częstotliwością. Wkurza nas wszystko, od własnego napuchniętego ciała do minimalnego okruszka na stole, pozostawionego po kolacji. Mamy ochotę olać wszystko i uciec jak najdalej od rodziny, pracy i znajomych. Usiąść w ciemnym miejscu i pochłonąć wielki puchar lodów z bitą śmietaną polanych gorącą czekoladą.

Dajcie mi święty spokój

Potrzeba wielu lat aby nauczyć się panowania nad tą cholerą. Gdy nie mamy dzieci sprawa jest o wiele łatwiejsza. Gdy PMS nadchodzi siadamy na kanapie, włączamy ulubiony serial i mamy wszystko gdzieś. Sytuacja komplikuje się gdy pracujemy a w domu czeka na nas rozkrzyczana banda dzieciaków. Wracasz i od progu słyszysz kłótnie, krzyki i wzajemne wydzieranie się na siebie. A w środku Twojej osoby kumuluje się wielki demon. Ma ochotę wybuchnąć ale jeszcze się powstrzymuje. Do tego mąż patrzy na Ciebie niepewnie ponieważ boi się odezwać (on zna dobrze ten stan). Wkurza Cię więc jego milczenie ale jeszcze bardziej wkurza Cie jak się odezwie i powie

“nie przesadzaj za kilka dni Ci przejdzie”.

Żaden z mężczyzn nie wie co dzieje się w głowie kobiety przed miesiączką. Nie tylko w głowie, ponieważ objawy PMS to również zaburzenia fizyczne takie jak ból piersi, brzucha, mdłości, bóle mięśni i tym podobne. Kobieta w tych dniach czuje się jak wielka bańka napompowana powietrzem, która ma straszną pęknąć.

PMS jest tematem żartów wielu mężczyzn a kiedyś uważano, że to objawy zwykłej histerii. Niestety nie są oni edukowani w tym zakresie i nie wiedzą, że stan ten oficjalnie uznany jest już za chorobę. Naukowcy opisali 150 objawów fizycznych i psychicznych z którymi co miesiąc zmagają się kobiety. Ponad 20 procent kobiet ma tak silne objawy, że konieczne jest leczenie. Zwykle zalecane są witaminy i delikatne leki uspokajające. Przy łagodzeniu objawów PMS zaleca się również regularne uprawiane sportu oraz wykluczenie przez kilka dni produktów zatrzymujących wodę w organizmie.

Kobiety nie mają lekko. Najpierw męczy je PMS a potem przychodzi miesiączka, która również potrafi dać się we znaki. I tak co miesiąc. Na szczęście jesteśmy bardziej odporne na ból i nie chorujemy jak typowi mężczyźni. A jeżeli chcecie zobaczyć jak facet reaguje na zwykłe przeziębienie polecam filmik MATKA VS CHORY OJCIEC

BAKU FAMILY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.