• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Sowiduch w Karpaczu

Sowiduch w Karpaczu

Ponieważ za kilka chwil będziemy mieli ferie chciałam Wam dziś pokazać jedną z najciekawszych restauracji, które odwiedziłam w ostatnim roku.

Jeżeli byliście kiedyś w Karpaczu z pewnością odwiedziliście pijalnię czekolady Mount Blanc. Można tam napić się przepysznej czekolady i zjeść świeże i zawsze dobre ciasta. Właśnie nad tym lokalem od kilku miesięcy otwarty jest Browar i Restauracja SOWIDUCH. Miałam okazję odwiedzić to miejsce kilka dni po otwarciu i od razu wiedziałam, że dzieje się tam magia.

Pierwsza rzecz, której możemy się spodziewać to brak miejsca. Najbezpieczniej zrobić sobie wcześniej rezerwację, ponieważ ciężko trafić na wolny stolik. Gdy uda nam się dostać do środka najpierw widzimy wielki zbiornik do fermentacji piwa. Wystrój wnętrza robi niesamowite wrażenie. Rzeźby zdobiące restauracyjne przestrzenie, pokazują nam wydarzenia i legendy mieszkańców Karkonoszy. Szacunek ogromny dla człowieka, który to wykonał, ponieważ jest to przepiękne i bardzo oryginalne. Mamy wiele stolików i miejsce wyodrębnione dla najmłodszych z krzesełkami, książeczkami i kolorowankami.

bsh

Jeżeli chodzi o jedzenie to muszę przyznać, że jedyną wadą tej restauracji jest czas oczekiwania na posiłek. Oczywiście nie ma co się złościć gdyż wystarczy około kilka złotych i możemy zamówić sobie zestaw startowy w postaci pięciu małych szklanek z browarem wytwarzanym w restauracji. Jest to świetny pomysł ponieważ umila nam to czas oczekiwania na kolację a do tego wiemy już co nam najbardziej smakuje i możemy potem zamawiać ten trunek.

Gdy przychodzi czas kolacji nie pozostaje nam nic innego jak delektowanie się przepysznymi posiłkami. Nie ma mowy o jedzeniu odgrzewanym czy sosach robionych ze sztucznych produktów. Wszystko jest świeże i cieszy zarówno oko jak i podniebienie.

Sami zobaczcie.

Jednak jedzenie to nie wszystko. Największe wrażenie zrobił na mnie muzyk, który umilał nam czas, grając i śpiewając największe przeboje ostatnich lat.

Za kilka tygodni ferie. Karpacz jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Karkonoszach. Osobiście gorąco polecam restaurację opisaną w poście. Koniecznie wejdźcie na stronę Browar i Restauracja SOWIDUCH i zapoznajcie się z ich ofertą. Z pewnością będziecie wspominać to miejsce z taką sympatią jak ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.