• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Kobieto bądź kobieca

Kobieto bądź kobieca

Wczoraj miałam nieprzyjemność oglądania spotu promującego Manifę Poznań, która odbędzie się 5 marca 2017 r. Oglądałam ponieważ interesują mnie problemy współczesnych kobiet i często popieram takie akcje gdy są one zgodne z moimi przekonaniami. Lecz to co wczoraj zobaczyłam wbiło mnie w krzesło i poczułam się lekko mówiąc obleśnie.

Manifa Poznań 2017 spot

Na stronie Facebook organizatorki nawołują do demonstrowania przeciwko przemocy władzy. Zastanawiam się co ma przemoc władzy do tego spotu popierającego demonstrowanie obleśności i braku higieny. Bo właśnie to odczytałam oglądając to coś.

Kobieto bądź kobieca

Zawsze myślałam, że większość z nas kobiet chce być uważane za piękne, mądre i eleganckie. Moja mama i babcia zawsze powtarzały, że kobieta musi być kobieca. Powinna być czysta, dbać o siebie, męża  i rodzinę i pielęgnować ciepło domowego ogniska. Nie widzę w tym nic złego.

Jeżeli jesteśmy grube to według mnie nie jest wstydem ukrywanie nadmiaru ciała pod bluzką bo nie ma nic pięknego w eksponowaniu zwisającego brzucha pod krótką koszulką. Tak samo nie ma nic pięknego w pokazywaniu rozstępów ciążowych na brzuchu czy celilitu na nogach. Chcesz kobieto to sobie pokazuj ale nie dziw się potem, że żaden mężczyzna na ciebie nie spojrzy a mąż ucieknie do innej kobiety. Jeżeli masz ochotę zrobić sobie dobrze to zrób to przecież żadna władza nie zabrania Ci masturbacji ani wciskania ręki do majtek. Chcesz się drapać po tyłku to się podrap. W dzisiejszych czasach kobiety mają pełną swobodę działania i nie są ograniczone tak jak dawniej.

Ten spot zrobił z feministek grube, brzydkie baby, które nie mają za grosz poczucia estetyki i higieny. A chyba nie o to chodzi. Mam ostatnio wrażenie, że obrońcy praw trochę zboczyli z głównego celu i próbują zwalić na rząd wszystkie swoje problemy.

Pomimo, że popieram prawa kobiet do decydowania o sobie, nie popieram aborcji ale popieram prawa kobiet do samodzielnego decydowania o zabiegu, popieram publiczne karmienie piersią to nie mam ochoty uczestniczyć w takim wydarzeniu jak Manifa Poznań bo nie podoba mi się taka forma walki o obronę praw kobiet.

Jedno się tylko udało walczącym feministkom. Ich spot zrobił wrażenie na wielu osobach zarówno o prawicowych jak i lewicowych poglądach. Większość z nich pójdzie na manifestację tylko z czystej ciekawości. Ale chyba nie o to chodzi aby tłum ludzi szedł ulicą i skandował poglądy innych nie mając wiedzy o co walczy. Obrona praw kobiet jest czymś więcej niż tylko pustymi hasłami rzucanymi w tłum.

 

 

13 thoughts on “Kobieto bądź kobieca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.