• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Bajki kontra choroba

Bajki kontra choroba

Słyszeliście o projekcie Bajki kontra choroba ?

Pomysłodawcami tej akcji są Michał Smoczok i Krzysztof Starszak studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Za pomocą książek chcą wytłumaczyć swoim małym pacjentom, na czym polegają takie choroby jak białaczka, cukrzyca czy astma. Właśnie tak powstała seria trzech książeczek, których autorką jest Ewa Jania, młoda mama i pisarka. Ponieważ wydanie książki wymaga nakładów finansowych zorganizowana została zbiórka na portalu Polak Potrafi. 

Gdy wesprzecie projekt już za 8 zł,  otrzymacie książeczkę w formie elektronicznej. Gdy przekażecie większą kwotę dostaniecie książeczki i inne ciekawe nagrody o których więcej możecie przeczytać  tutaj.  

Fragment książeczki o białaczce pochodzący ze strony na której odbywa się zbiórka:

Obecnie projekt jest na etapie druku pierwszej książeczki. Zbiórka osiągnęła już pierwszy próg, więc autorzy mają możliwość wydania 300 egzemplarzy książki. Im większa zbiórka, tym więcej darmowych egzemplarzy trafi do polskich szpitali. 

Naprawdę warto wesprzeć młodych studentów medycyny w tym wspaniałym projekcie. Jako rodzice wiecie jak ciężko jest wytłumaczyć dzieciom na czym polega ich choroba. A teraz wyobraźcie sobie w jakiej sytuacji są rodzicie dzieci przewlekle chorych. Najbardziej boimy się tego czego nie znamy więc pozwólmy najmłodszym oswoić się ze swoim strachem.

żródło: https://polakpotrafi.pl/projekt/bajki-kontra-choroba

 

19 thoughts on “Bajki kontra choroba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.