• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Wyprawka do szkoły dla pierwszaka

Wyprawka do szkoły dla pierwszaka

Do końca wakacji pozostało kilka dni. Większość z nas skompletowało już wyprawkę a w szafkach maluchów leżą nowe tornistry, piórniki, zeszyty i inne przybory do nauki. W dzisiejszych czasach nie musimy spieszyć się z zakupem wyprawki. Teoretycznie możemy kupić wszystko na ostatnią chwilę a nawet kilka dni po rozpoczęciu nowego roku. Wystarczy pojechać do większego marketu i w godzinę skompletować cały zestaw do szkoły. Jeżeli nie chcemy chodzić po sklepach na allegro można zakupić wszystko u jednego sprzedawcy za pomocą kilku kliknięć.

 

Dla dziecka, które idzie do pierwszej klasy ważne są każde elementy wyprawki. Kolor tornistra musi być zgodny z aktualnymi upodobaniami, piórnik powinien zawierać kolorowe kredki a worek na buty nie może być już z postaciami z bajek “dla przedszkolaka”.

Na początku najważniejsze aby kupić dobry tornister, piórnik, strój na wf, obuwie na zmianę. Resztę niezbędnych rzeczy otrzymamy od wychowawcy prawdopodobnie już pierwszego dnia. Niektóre szkoły mają swoje strony internetowe na których kilka dni przed końcem wakacji możemy znaleźć całkowitą listę wyprawki.

Podręczniki i ćwiczenia są finansowane z budżetu państwa więc rodzice są zwolnieni z kosztów ich zakupu. W tym roku rodzice dodatkowo otrzymają 300 zł na wyprawkę dla ucznia. Nie jest to kwota, która w pełni wystarczy na zakup niezbędnej wyprawki ale z pewnością wspomoże ten cel.

Najważniejsze to nie wariować i nie kupować ponad miarę. Warto porozmawiać z dzieckiem i zachęcić je do wspólnych zakupów. Nasza pociecha powinna wiedzieć, że kompletowanie wyprawki do ważne zadanie. Dziecko ma prawo wyrażać swoje zdanie i opinie na temat zakupionych przedmiotów. Najlepiej gdy wcześniej zapytamy je w jakim kolorze chce nowy plecak czy w jakim kształcie kupić piórnik. Unikniemy później zamieszania w sklepie i długiego zastanawiania się nad zakupem.

5 thoughts on “Wyprawka do szkoły dla pierwszaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.