• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Royal wedding

Royal wedding

Królewski ślub już za nami. Książę Harry okazał się tym przystojniejszym bratem a Megan wystąpiła w skromnej białej sukni. Kilka chwil wystarczyło aby w sieci rozpętała się burza naelektryzowana jadem i nienawiścią. Na całym świecie przed odbiornikami telewizyjnymi zasiedli kreatorzy mody, znawcy etykiety i zwyczajów panujących na królewskim dworze.

Osobiście uważam, że ślub był piękny, wygłoszone kazanie pełne miłości a zakochany książę uronił łzę gdy zobaczył ukochaną wchodzącą do kościoła. Ale to dla nas za mało. Krytyka i pomyje wylały się w sieci jak kanalizacja miejska po deszczu. Komentarze, artykuły, opinie miały tylko jeden motyw przewodni. Kto wygrał, kto wydał więcej, kto jest lepszy a kto gorszy.

źródło.  @ALEXI LUBOMIRSKI/INSTAGRAM @KENSINGTONROYAL

Czy w dzisiejszych czasach nie potrafimy cieszyć się z tak pięknej uroczystości jakim jest ślub, tylko musimy od razu szukać dziury w całym aby podbudować swoje ego. Wiadomo, że życie na świeczniku ma swoje minusy ale chyba warto postawić gdzieś granice. Jesteśmy strasznie żałośni w tych swoich komentarzach i obrażaniu innych.

“Ani piękna ani bogata”

“Prostaczka i rozwódka w białej sukni”

“Plebejski show dla murzynów”

Można przytoczyć tu wiele cytatów ale nie warto bo im głębiej czytam tym jest ciemniej.

W dzisiejszych czasach każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania. Jedni uwielbiają rozmach inni wolą skromność. Lecz czy poczucie anonimowości w sieci daje nam prawo do wyrzucania z siebie całej złości i nienawiści. Przecież te komentarze czytają dzieciaki.

Jakiego wzorca zachowania możemy od nich wymagać jeżeli widzą, że można obrażać, wyzywać i nie ponosić za to żadnych konsekwencji. Skoro internet jest obecnie bardziej powszechny niż książka to gdzie nasze dzieci będą za kilka lat szukały odpowiedzi na nurtujące je pytania. Później czyta to młoda dziewczyna, która nie jest jeszcze pewną siebie kobietą i jej poczucie własnej wartości zostaje mocno zachwiane. Postarajmy się więc nie zazdrościć innym i cieszyć się tym co posiadamy.

Bo nigdy nie wiemy czy osoba na zdjęciu jest szczęśliwa czy może jej uśmiech jest tylko pozorem radości.

16 thoughts on “Royal wedding

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.