Prezenty dla chłopca

Już za kilka dni nasze dzieci znajdą pod choinką cudowne prezenty. Lecz zanim to nastąpi rodzice muszą się napracować aby dopasować prezent to gustu dziecka i swoich możliwości finansowych.

Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji dla chłopców w wieku przedszkolnym, ponieważ mój synek skończył właśnie pięć lat i temat prezentów nie jest nam obcy.

Gry planszowe i edukacyjne.

W dzisiejszych czasach mamy przed oczami tylko jeden obraz. Dzieci wpatrzone w telefony albo ekrany telewizyjne i rodzice robiący to samo. Nowoczesna technologia stanowi zagrożenie dla całej rodziny, dla której wspólne spędzanie czasu jest coraz większym wyzwaniem. I tu z pomocą przychodzą gry edukacyjne. Dzieci uwielbiają tą formę zabawy i wystarczy wyjąć jakąś z gier i już widzimy jak rzucają wszystko i lecą do rodziców aby spędzić wolny czas razem. Tak przynajmniej jest w naszej rodzinie. Gry nie tylko bawią ale również rozwijają u dzieci zdolności logicznego myślenia i podejmowania samodzielnych decyzji.

Puzzle

Układanie puzzli pobudza kreatywność i uczy koncentracji. Mniejszy przedszkolak uwielbia układanki i potrafi wyjątkowo szybko dopasować brakujące elementy. Zabawa puzzlami do dobry trening pamięci i nauka logicznego myślenia. Puzzle uczą, bawią a przede wszystkim rozwijają motorykę małą odpowiedzialną za sprawność rąk.

Pojazdy zdalnie sterowane

Każdy chłopiec zarówno ten duży jak i mały, uwielbia elektroniczne zabawki. Dla przedszkolaka prezent w postaci auta sterowanego będzie idealną nagrodą za dobre zachowanie. Takie auta to dla dziecka wyższy poziom jazdy ponieważ większość z nich przy poruszaniu wydaje nieziemskie dźwięki czego nie doświadczą przy zwykłej zabawce. Wybierając taki prezent należy zwrócić uwagę na jakość. Większość tanich zabawek jest słabo wykonana i w rękach malucha przetrwa kilka chwil a w dobrym polocie może kilka dni.

Dobra książka nie jest zła

O korzyściach z czytania u dzieci nie trzeba już chyba nikomu pisać. W czasach smartfonów, gier komputerowych czy tabletów, książka niestety odeszła w zapomnienie. Rodzice nie mają ani czasu ani siły na wieczornym czytaniu bajek swoim najmłodszym pociechom. A jest to bardzo ważne dla rozwoju wyobraźni i mowy u przedszkolaka. Poniżej link do kilku książek odpowiednich dla chłopców w wieku od pięciu lat. My w tym roku skusimy się na kupno książki “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z nadzieją, że będzie to trafiony prezent. Klikając na poniższą zakładkę z okładką książki, możecie poczytać wiele opinii na jej temat.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.