• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Popraw metabolizm po świętach

Popraw metabolizm po świętach

Dziś ostatni dzień bardzo długiej przerwy świątecznej. Okres ten był dla naszych organizmów bardzo męczący i najwyższa pora aby zabrać się za jego naprawę.

Zauważyliście, że od kilku dni jesteście zmęczeni, ospali i nic Wam się nie chce? To nie wina pogody ale tłustego i mącznego jedzenia podczas świąt. Suto zastawione stoły spowolniły nasz metabolizm i dlatego tak ciężko nam podnieść się z kanapy i wrócić na normalny tryb pracy.

Zamiast planować drakońskie diety wprowadźcie do menu produkty, które pomogą nam w odzyskaniu sił witalnych.

Cytryna

Terpena to substancja zawarta w cytrynie odpowiedzialna za wytwarzanie śliny. Wówczas rośnie produkcja enzymów trawiennych dzięki czemu oczyszcza się nasz organizm ze złych toksyn. Szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny to pierwsza rzecz jaką powinniśmy wypić po wstaniu z łóżka.

Zioła

Koper włoski, mięta, melisa, rumianek to zioła, które są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. W okresie świąt piliśmy dużo kawy i herbaty oraz napojów gazowanych co mocno zakwasiło nasz organizm i spowolniło pracę jelit. Wystarczy kilka dni kuracji z rumianku i od razu poczujemy się lżej a nasze jelita wrócą na właściwe tory.

Imbir

Imbir jest coraz bardziej popularny na naszych stołach. Jego oryginalny zapach umila nam picie herbaty z cytryną. Do tego imbir również powoduje wydzielanie śliny i poprawia procesy trawienne. Dodatkowo likwiduje mdłości co może wielu osobom pomóc przy chorobie lokomocyjnej.

Jedz częściej i ćwicz

Po świętach często czujemy się jak balon. Dlatego powinniśmy skupić się na tym co jemy i jak często. Jedzmy lekkie posiłki aby nie dopuścić do nadmiernego magazynowania tłuszczu i pobudzić organizm do spalania zapasów. Do tego powinniśmy pamiętać o codziennych ćwiczeniach. Wiadomo, że po nowym roku mamy wielkie plany a najczęstszym z nich jest nowa dieta. Nie ma w tym nic złego o ile nie będziemy zakładać sobie zrzucenia 10 kilogramów w miesiąc. Nie jest to dość realne a my szybko stracimy zapał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.