• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Wyzwania noworoczne

Wyzwania noworoczne

Postanowienia noworoczne to cel większości ludzi. W ostatni dzień grudnia siadamy na kanapie z kubkiem kawy i robimy rachunek zysków i strat. Potem obiecujemy sobie pewne pozytywne wyzwania i chcemy przećwiczyć swoją silną wolę. Tylko jak długo jesteśmy w stanie dotrzymać danej sobie tego dnia obietnicy. 

Pierwszego stycznia zaczynamy wszystko od początku. Zamykamy stary rok i mamy czystą kartę więc pora zmienić swoje życie na lepsze. Znacie to ? Niestety prawie 90 % postanowień noworocznych nie zostaje zrealizowanych. Jeżeli przyzwyczailiśmy się do czegoś np. do palenia to potrzeba tej rzeczy jest tak silna, że obietnica rzucenia nałogu bardzo szybko zostaje złamana. Ja temu zapobiec ? Po pierwsze nie uogólniaj. Gdy chcesz schudnąć powiedz “zrzucam 10 kilogramów do pierwszego marca” zamiast “muszę schudnąć”. Albo “przestanę objadać się czekoladą” zamiast “będę jadła tylko zdrowe produkty”. 

Bądź realistą. 

Często zakładamy sobie rzeczy, które nie są możliwe do osiągnięcia. Z postanowieniami noworocznymi jest tak, że są to słowa rzucane pod wpływem emocji jednego wieczoru i nie są przemyślaną decyzją. Gdy cały rok siedzisz na tyłku, nie uprawiasz żadnej aktywności fizycznej Twoje założenie “schudnę 10 kilo w dwa miesiące” jest niemożliwe do zrealizowania. Nie chudniesz 5 kilogramów a tylko narazisz się na niepotrzebną frustrację. I pamiętaj, nie przesadzaj z ilością postanowień. Gdy chcesz schudnąć, nie rzucaj jednocześnie palenia. Dobrze wiesz, że jedno z drugim nigdy nie szło w parze. 

Zawsze podaj termin realizacji swojego planu. Moim celem jest zrzucenie 20 kilogramów w dwa lata. Ponieważ jest to moje kolejne postanowienie noworoczne, które nie zostało zrealizowane swój plan rozpoczęłam już w połowie lipca. Dzięki temu za kilka dni postanowię sobie, że w 2018 r. zrzucę kilka kilogramów i wiem, że ten cel będzie realny do osiągnięcia. Dzięki regularnym ćwiczeniom jestem przygotowana do wdrożenia planu rocznego a ponieważ widzę już efekty swojej półrocznej pracy mam nadzieję, że postanowienie noworoczne zostanie nareszcie zrealizowane. 

13 thoughts on “Wyzwania noworoczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.