• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Spalanie kalorii na trampolinie

Spalanie kalorii na trampolinie

1 stycznia 2016 r. postanowiłam sobie, że schudnę kilka kilogramów. Jak to z postanowieniami bywa nie dotrwałam nawet do marca i diety poszły na bok. Przed nami kolejny 1 stycznia i kolejne plany. W tym roku postanowiłam już w październiku, że schudnę aby plany styczniowe byłoby łatwiej zrealizować. I udało się. Dzień po świętach wznowiłam trening na trampolinach i od razu poczułam się lepiej. Uważam, że jest to najlepszy i najbardziej wesoły sposób na zbijanie wagi.

Na czym polega jumping fitness?

Jumping fitness to trening,  który pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę jednocześnie czerpiąc radość ze skakania. Trenujemy na jednoosobowej, bardzo stabilnej trampolinie. Na moich zajęciach ćwiczenia to połączenie dynamicznej zumby, szybkiego cardio i spokojniejszego aerobiku.

Zalety ćwiczeń na trampolinie

W sieci można znaleźć wiele opinii, że jumping pozwala spalić 2000 kalorii podczas jednego treningu. Jest to oczywiście nieprawdą ponieważ jeden trening to spalenie około 800 kalorii co jest też niezłym wynikiem. Podobno skakanie na trampolinie jest kilka razy skuteczniejsze niż bieganie. Widząc ilość wylewanego potu podczas treningu raczej się z tym faktem zgodzę.

Dlaczego jeszcze warto ćwiczyć na trampolinie?

  • skakanie sprawia nam dużo radości, zmniejsza poziom stresu i odpręża,

  • to świetny trening kondycyjny pomagający usprawnić krążenie oraz dotlenić organizm,

  • to jedna z najskuteczniejszych form aktywności dla osób odchudzających się gdyż przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne i uwalnia toksyny z organizmu,

  • wzmacnia mięśnie całego ciała.

Za mną prawie 20 treningów.  Waga spadła prawie 3 kilogramy w dół ale obwód zmniejszył się znacznie, zniknęły boczki a brzuch po dwóch porodach powoli zanika. Ćwiczenia spodobały mi się bardzo z jednego względu – nie obciążają kręgosłupa i kolan a zawsze miałam z tym problemy. Po pierwszych nie bolało mnie nic i nie miałam nawet zakwasów. Byłam w szoku.

Ale najważniejsze jest to że jumping daje mi niesamowitą frajdę. Wracając zmęczona po pracy z ciężkim sercem ubieram się na wieczorne ćwiczenia, powoli sunę na salę gimnastyczną i jak ślimak wskakuję na trampolinę. Ale już po pierwszych rytmach muzyki dostaję taki zastrzyk adrenaliny, że mogłabym skakać kilka godzin. Jeżeli macie możliwość skorzystania z takiej oferty treningu to polecam ogromnie. To coś niesamowitego.

8 thoughts on “Spalanie kalorii na trampolinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.