• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Programy dla idiotów

Programy dla idiotów


Gdy nasze dzieci zmogło przeziębienie i zostaliśmy uziemnieni w domu na kilka bardzo długich dni. W tym czasie mieliśmy okazję przekonać się, że telewizja ma widzów za idiotów. Dla przykładu weźmy wczorajszy dzień: "Trudne sprawy",  "Dzień, który zmienił moje życie", "Dlaczego ja', "Ukryta prawda", "Szpital", "Szkoła", "Oszukane", "Trudne sprawy", "Pamiętniki z wakacji". Dramat pogania dramat w tak realny sposób, że człowiek wsiąka w niego jak woda w gąbkę. Wpatruję się w telewizor a tam program "Na ratunek 112". Dwoje młodych chłopaków uśpionych lekami przez młode i piękne dziewczyny, które chcą ich okraść. Narkotyki, alkohol, policja i tragedia w tle. Normalnie scenariusz lepszy niż w niejednym amerkańskim serialu. 

Docu soap

Telenowela dokumentalna to gatunek, który zrodził się w brytyjskiej telewizji w połowie lat 90. I równie szybko przyjął się na gruncie polskim. Większość z Was pewnie stwierdzi, że oglądanie tego typu programów robi z mózgu papkę.  Mimo to w każdy dzień, po pracy, czy szkole, ppawie 3 miliony Polaków zasiada przed telewizorami, by obejrzeć polsatowskie czy Tvnowskie hity dla ludu. Przerażające jest to, że niektórzy zwłaszcza osoby starsze wierzą, że te dramaty odgrywają się naprawdę. 

Programy tego typu nie mają żadnej wartości. Ale gdy wracam z pracy i mam głowę pełną nierozwiązanych spraw czasem odpalam "Dlaczego ja" po to aby zresetować mózg. Przeciętny Kowalski wracając styrany po pracy nie ma ochoty oglądać wartościowych seriali. Woli włączyć "Pamiętniki z wakacji" marząc o słońcu i drinku na plaży. Seriale te odwołują się głównie do ludzkiej ciekawości a ulubione tematy scenarzystów to  zdrady, intrygi i romanse. Oglądamy je i cieszymy się w duchu, że inni mają gorzej od nas. 

Może to śmieszne, ale dzięki tego typu serialom czujemy się mądrzejsi. Sami zobaczcie 🙂 Oglądacie ?

https://www.youtube.com/watch?v=WoOj18As2wo

 

15 thoughts on “Programy dla idiotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.