• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Lista imprez majowych w regionie

Lista imprez majowych w regionie

Majówka na Zamku Grodziec 

W naszym ulubionym zamku i w tym roku można spędzić magiczną majówkę. Trzy dni imprez przeplatanych folklorem, pyszną kuchnią i ciekawymi historiami opowiadanymi przez wspaniałego przewodnika. Wspaniałe miejsce na wypad z dziećmi, które mogą pobiegać po dziedzińcu lub pobawić się na placu zabaw przed zamkiem. Zdjęcia z zamku możecie zobaczyć tutaj. 

Świeradów Zdrój Wielka rodzinna majówka

Nadleśnictwo Świeradów na majówkę proponuje nam wycieczkę pieszo z Wiedźmami Izerskimi “Szlakiem legend i historii w kamieniach zaklętych”, rowerową wycieczkę na Single Track, bieganie leśną ścieżką Run Track oraz rodzinną wycieczkę ścieżką edukacyjną “Zajęcznik”.

 

Leśna Twierdza Smaków – Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej w Zamku Czocha

Dla smakoszy jest to impreza idealna. Trzy dni degustacji potraw z różnych okresów, nauka gotowania i pieczenia,  kuchnia antyczna, sarmacka, międzywojenna, powstańcza, dworska i królewska. Liczne konkursy, spotkania z autorami książek kulinarnych, ciekawostki i niesamowita zabawa.

 

Kowary “Majówka w Parku Miniatur” 

Park Miniatur Minieuroland to obiekt w którym znajdziemy ponad 40 miniatur  wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata. Do tego możemy zobaczyć ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii.

Kowary, Karpacz Projekt Arado 2018 

Największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym odbywa się od 28 kwietnia do 1 maja. Kowary, Kapacz, Jedlina Zdrój, Kamienna Góra to kilka miejsc w których odbywają się imprezy z Projektu Arado.

Dziesiątki epokowych pojazdów pancernych, tysiące sztuk amunicji, zaawansowana pirotechnika i samoloty to wyjątkowa i fascynująca lekcja historii.

Zgorzelec “Festyn Rodzinny”

Kolejna duża impreza majówkowa tym razem w Zgorzelcu i Gorlitz. Dla każdego coś ciekawego: Zlot Food Tracków, gotowanie z Robertem Makłowiczem, strefa ruchu i muzyki to tylko kilka z zaplanowanych na długi weekend wydarzeń.

 

1 thought on “Lista imprez majowych w regionie

    • Author gravatar

      Dla nas majówka to niestety czas, kiedy raczej zaszywamy się w domu, ewentualnie spacerujemy po najbliższej okolicy, czekając aż skończy się gigantyczny najazd turystów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.