• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Księga czarownic – serial dla dorosłych

Księga czarownic – serial dla dorosłych

HBO wypuściło nowy serial “Księga Czarownic”, który możemy oglądać od kilkunastu dni. Jeżeli wzdychałaś nad losami bohaterów sagi “Zmierzch” albo śledziłaś “Prawdziwą krew” z pewnością nowa pozycja tej stacji będzie idealna dla Ciebie.

Osobiście nie przepadam za romansami wampirów z ludźmi a filmy w tym stylu są dla mnie nudne. Ostatni serial o wampirach, który widziałam to “Buffy postrach wampirów” i było to bardzo dawno temu.

Księga czarownic to serial produkcji brytyjskiej na podstawie powieści “Księga Wszystkich Dusz” autorstwa Deborah Harkness. Główną bohaterką jest Diana Bishop, historyczka na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jest czarownica ale nie praktykuje magii. Przypadkowo odkrywa tajemniczą księgę, której od lat poszukują różne magiczne istoty. Na jej drodze staje wiekowy ale bardzo przystojny wampir Matthew Clairmont, który powoli zakochuje się w pięknej czarownicy. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, ze ich losy musiały się spleść a oni są sobie po prostu pisani. Oboje muszą zadbać o to aby księga nie wpadła w ręce demonów, wampirów czy czarownic.

 

Serial wciąga od pierwszej minuty. Nie mamy tu nastolatków tylko dorosłe postacie. Nie ma kiczu i lukru w stylu amerykańskich nastolatków. Mamy świetnie zekranizowaną historię z magią i romansem w tle. Wampir, którego gra Matthew Goode jest elegancki, przystojny i niesamowicie hipnotyzujący. Czarownica w której rolę wcieliła się Teresa Palmer świetnie gra inteligentną panią profesor zagubioną w świecie czarów i magii. Wszystko dzieje się we współczesnej Anglii gdzie ludzie żyją pośród pokojowo nastawionych demonów, czarownic i wampirów.

Jeżeli nie macie planów na niedzielny wieczór, polecam usiąść wygodnie na kanapie z kubkiem gorącej herbaty i włączyć “Księgę czarownic”. Gwarantuję, że po pierwszym odcinku bardzo szybko włączycie kolejny.

5 thoughts on “Księga czarownic – serial dla dorosłych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.