• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Kolorowe jeziorka

Kolorowe jeziorka


Rok szkolny ruszył pełną parą. Korzystając ze słonecznego weekendu postanowiliśmy pojechać w okolice Janowic Wielkich i odwiedzić Kolorowe Jeziorka. 

Położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na terenie wsi Wieściszowice od dawna przyciągają turystów z wielu zakątków świata. Jeziorka leżą na zboczu Wielkiej Kopy. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk.

Na miejscu znajdują się cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i zielone. Z młodszym dzieckiem odwiedziliśmy tylko dwa pierwsze ponieważ koleżka miał focha i nie chciał wspinać się do jeziorka zielonego i błękitnego. Ogólnie trasa bardzo przyjemna i faktycznie do przejścia z dziećmi jednak 3 latek potrafi dać nieźle w kość gdy coś mu nie pasuje więc psuje przyjemność z odpoczynku. Córka mając prawie 7 lat była zachwycona wszystkim i z tatą doszła do trzeciego jeziorka. Ze względu na początki przeziębienia odpuściliśmy sobie ostatnie jeziorko i postanowiliśmy wrócić tam za rok. 

Miejsce jest bardzo fajnie zorganizowane, Kilka parkingów nie powoduje tłoku i boju o miejsce dla auta. Można zrobić sobie grilla lub posiedzieć przy ognisku. Dochdząc do jeziorka purpurowego można usiąść, coś zjeść i kupić sobie małą pamiątkę. Kolorowe jeziorka to atrakcja dla rodziców i dzieci. Dodając do tego piękną pogodę i dobre humory można naprawdę miło spędzić kilka chwil. Osobiście uważam, że część trasy może być jeszcze za ciężka dla 3 letniego dziecka ale wydaje mi się, że czerolatek poradzi sobie z nią bez problemu. Poniżej kilka zdjęć z tego pięknego miejsca. 

 

   

 

9 thoughts on “Kolorowe jeziorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.