• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Dziesięć tysięcy drzwi – Alix.E. Harrow

Dziesięć tysięcy drzwi – Alix.E. Harrow

“Dziesięć tysięcy drzwi” to debiut autorki Alix. E. Harow.

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie czytałam tak wspaniałej powieści dla młodzieży. Pomimo, że lata nastolatki już dawno za mną, nie mogłam oderwać się ani na chwilę od tej zachwycającej książki.

Akcja toczy się w XX wieku, głównie w wielkiej rezydencji tajemniczego Pana Locke`a. W pokojach znajduje się ogromna ilość dziwnych artefaktów, eksponatów i innych sprzętów tego bogatego kolekcjonera. Wręcz czujemy klimat zimnego wielkiego domu i atmosferę tajemnicy znajdującej się w jego pomieszczeniach.

Niesamowite przygody January

Książka opowiada historię dziewczynki o imieniu January, która mieszka u bogatego pracodawcy swojego ojca. Pierwszy raz przez przypadek przechodzi przez tajemnicze drzwi mając kilka lat, ale to wydarzenie długo pozostaje w jej pamięci. Bohaterka spędza lata młodości pobierając dobre wykształcenie i ucząc się manier, które mają zrobić z niej młodą damę. Jednocześnie tęskni za ojcem, który poszukuje po całym świecie zaginionych antyków i innych dzieł sztuki. Pewnego dnia ma już dość zamknięcia w szczelnym środowisku i na szczęście odkrywa, że tajemnicze drzwi z dzieciństwa to przepustka do krainy magii i wieloświatów.

Słowa autorki robią magię

W tej powieści najpiękniejsze są słowa. Pierwszy raz czytałam książkę tej autorki i muszę przyznać, że dawno nie miałam przyjemności zapoznać się z tak barwnym opisywaniem miejsc i postaci. Już po przeczytaniu pierwszej strony wiedziałam, że ciężko będzie się oderwać. Niewątpliwie autorka świetnie skonstruowała fabułę swojej książki i opowiedziała całą historię. Bez wątpienia akcja powieści rozgrywa się powoli, z pewnością nie jest nudna, ma po prostu swoje tempo.

Książka jest skierowana głównie do młodzieży, tak jak większość pozycji wydawnictwa IUVI. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby sięgnęli po nią starsi czytelnicy, zarówno zwolennicy literatury obyczajowej i fantasy.

Polecam również inne książki tego wydawnictwa w tym również niesamowite historie Charliego H.

  • Autor: Alix E. Harrow
  • Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
  • Data wydania: 2020-04-15
  • Format: 13,5×20,5 cm
  • Liczba stron: 462
  • ISBN: 978-83-7966-061-2
  • Cena: 34,90 zł

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.