• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Alpaki z Proszówki – Dolnośląskie jednodniówki cz.1

Alpaki z Proszówki – Dolnośląskie jednodniówki cz.1

Zaczynam serię wpisów, poświęconych jednodniowym wyjazdom z dziećmi. Często brakuje nam czasu na dłuższy wyjazd. Cały tydzień w pracy i szkole sprawia, że mamy w głowie za dużo informacji. Dlatego taki szybki wyjazd jest idealny, aby oczyścić ciało i umysł.

Jeżeli nie słyszeliście o Alpakach z Proszówki, to wpis specjalnie dla Was.

Hodowla alpak w Proszówce jest fascynującym miejscem. Można tu spotkać te sympatyczne zwierzęta, które są cenione zarówno ze względu na swoją wełnę, jak i charakter. Hodowla otwarta jest codziennie od 11 do 17. Bilet wstępu dla osoby dorosłej to 20 zł, dzieci powyżej 3 lat koszt 15 zł. Bilet rodzinny w cenie 60 zł. Po zakupie biletu możecie śledzić w tym miejscu nawet cały dzień. Polecam zabrac ze sobą coś do jedzenia i picia. Można skorzystać z miejsca na ognisko czy grilla. Kawę i herbatę możecie nabyć również na miejscu.

Dla dzieci to miejsce jest mega atrakcją. W cenie biletu otrzymujemy nieograniczony dostęp do marchewki, która możemy karmić te cudowne zwierzęta. A one uwielbiają jeść.

Jeżeli macie ochotę na spacer to hodowla ma również taką ofertę. Cennik spacerów znajduje się na stronie http://www.alpakizproszowki.pl/24441,-spacery-z-alpakami.html

Spacery są organizowane w grupach. Trasa jest krótka i prowadzi w piękne miejsce a mianowicie na wzgórze św Anny. W miejscu tym znajduje się niepozorna budowla – Kaplica Św. Leopolda, która od przeszło trzystu lat przyciąga wzrok jadących w stronę Gryfowa podróżnych. Jej fundatorem był hrabia Krzysztof Leopold von Schaffgotsch. Wedle legendy, jego żona Agnieszka zgubiła w tym miejscu swój ślubny pierścień, który w niezwykłych okolicznościach znalazła tu dokładnie rok później. Pierwszą kaplicę, ku czci patrona fundatora, wzniesiono prawdopodobnie około roku 1657 r. Biskup wrocławski poświęcił kapliczkę dnia 6, czerwca 1666 roku.

Hodowla alpak może oferować zwiedzanie, naukę o tych zwierzętach oraz możliwość zakupu produktów z ich wełny, takich jak miękkie i ciepłe swetry czy szale. Taka wycieczka jest idealna na piękną słoneczną niedzielę, którą można spędzić z najbliższymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.