• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Alkohol na święta

Alkohol na święta

Gdy wpiszesz w wyszukiwarce zapytanie “alkohol na święta” w pierwszej kolejności pojawi się wiele pomysłów na procentowe prezenty. Dopiero po dłuższym przeglądaniu wyników, możemy znaleźć artykuły na temat spożywania alkoholu w tym okresie.

W naszym kraju wzrosła sprzedaż wysokoprocentowych napojów alkoholowych. Coraz mniej sięgamy po lekkie trunki a zamieniamy je na whisky, rumy czy swojski bimber. Na świątecznych stołach obok wódki, nalewek i wina, będą w tym roku królować właśnie te ciężkie alkohole. Pocieszające jest to, że spadla sprzedaż piwa na rzecz napojów zero procent.

Święta to magiczny i piękny czas na który czekamy cały rok. W domu pachnie ciastami pieczonymi przez mamę, z piekarnika unosi się aromat karkówki czy schabu ze śliwką. Za chwilę spotkamy się z rodziną i będziemy biesiadować przy suto zastawionym stole. To czas miłości, radości i wspólnie spędzonego czasu. Niestety nasza tradycją jest spędzanie tego czasu przy alkoholu.

Pamiętacie, kiedy ostatnio nie piliście na święta, czy na innej imprezie rodzinnej ? Ciężko sobie przypomnieć, prawda ? Święta wyglądają pięknie tylko w telewizji. Rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Gdy siadamy do stołu, otrzymujemy po chwili, kieliszeczek dla rozluźnienia. Przecież lepiej się wtedy rozmawia, łatwiej nawiązuje relacje. Niestety nie znamy umiaru i na jednym kieliszku się nie kończy. Ile jest takich sytuacji, że po alkoholu dochodzi do zwad przy rodzinnym stole. Polityka, relacje rodzinne, zazdrość to wszystko tematy zapalne. Alkohol w sposób łatwy minimalizuje napięcie ale też bardzo szybko powoduje u nas agresję.

Mamy utrwalone przekonanie, że bez alkoholu nie ma zabawy. To jeden ze stereotypów z którym trzeba walczyć. Sięgając po kolejny kieliszek pamiętajmy o następnym dniu. Nie przeginajmy z alkoholem, aby nie mieć wyrzutów sumienia, gdy przyjdzie poranek po imprezie. Bo alkohol daje nam przyjemność tylko przez chwilę, a potem zaczyna w naszym organizmie jazdę bez trzymanki. Zawsze lepiej na drugi dzień wstać z uśmiechem na twarzy, bez kaca i spędzić ten czas z radością.

Wesołych Świąt

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.