• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Ashwagandha mój cudowny lek

Ashwagandha mój cudowny lek

Gdy masz rodzinę, pracujesz zawodowo a dzień ucieka Ci z szybko bardzo często jesteś narażony na nerwy i stres. Nerwowe sytuacje powoli odbijają się na życiu rodzinnym powodując zmęczenie, brak snu i ogólne rozdrażnienie. Część z nas radzi sobie z tym problemem lecz niestety wiele osób dusi w sobie nerwy i często popada w depresję. Ostatnio odkryliśmy cudowny lek, który w kilka dni odmienił niesamowicie nasze życie.

Ashawanda

Witania ospała znana również pod nazwą  Ashwgandha lub  indyjski żeń-szeń. Kraj pochodzenia tej niezwykłej rośliny to przede wszystkim Indie, gdzie jest uprawiana na szeroką skalę, ale powszechnie występuje również w Iranie, Pakistanie, Afganistanie, na Sri Lance i w Bangladeszu. Można ją spotkać także w południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce. Witania jest krzewem osiągającym ok. 150 cm wysokości. Surowcem leczniczym jest przede wszystkim korzeń oraz owoc. Ashwagandha jest stosowana od tysięcy lat w starohinduskiej, tradycyjnej medycynie. W Indiach i poza jej granicami wciąż jest jednym z najbardziej docenianych ziół i numerem jeden we współczesnej fitoterapii. Lekarze określają Witanię ospałą jako stabilizator nastroju, a wielu naukowców porównuje ją do chińskiego żeń-szenia.

Działanie

Ashwagandha zaliczana jest do substancji adaptogennych z racji zawartości związków z grupy glikowitanolidów – sitoindozydy i witanozydy. Adaptogeny to substancje, które modulują odpowiedź organizmu na stres lub zmieniające się środowisko. Wspomagają radzenie sobie z trudnymi sytuacjami takimi jak problemy w pracy, domu itd. a także rozterkami wewnętrznymi jak ciągłe uczucie niepokoju lub bezsenność. W roślinie tej znajdziemy również związki nazywane witanolidami, to dzięki nim roślina ta ma właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Hamują one także podział komórek na drodze mitozy i skutecznie obniżają ciśnienie tętnicze.

W skład Witanii Ospałej wchodzą również alkaloidy, fitosterole, kumaryna i felonokwasy. Duża zawartość żelaza w tej roślinie wpływa na wzrost białych krwinek, erytrocytów i hemoglobiny w organizmie.  

Jej kluczowe działania:

wzmacnia organizm

chroni układ odpornościowy

polepsza refleks i koncentrację

zwiększa wydolność fizyczną

zwiększa wydolność umysłową

odmładza

redukuje stres

dodaje  witalności i energii

działa przeciwzapalnie

wzmacnia układ nerwowy

poprawia funkcję układu rozrodczego

zwiększa potencję seksualną u mężczyzn i kobiet

stabilizuje poziom cukru we krwi

Działanie niepożądane i środki ostrożności

Ashwagandha jest uważana za bezpieczną i może być stosowana jako suplement diety w różnych stanach chorobowych. Bardzo rzadko mogą wystąpić łagodne skutki uboczne, takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa (nieżyt nosa), zaparcia, kaszel i przeziębienie, senność oraz zmniejszenie apetytu. Ze względów bezpieczeństwa preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Moje wrażenia

Mogę polecić Wam ten suplement i zapewniam, że nie będziecie zawiedzeni. Osobiście od dawna nie czułam się tak wyciszona i spokojna. Częściej opanowuje emocje co było ciężkie przy dwóje dzieci. Mam również wrażenie, że mój mózg dotychczas otaczała wielka mgła a od momentu suplementacji jest o wiele bardziej skoncentrowany i mam jaśniejszy punkt widzenia (jak po wypiciu mocnej kawy). Często miałam wewnętrzne uczucie niepokoju i rozdrażnienia i nagle wszystko z dnia na dzień zaczęło znikać. Czuję się weselej, szczęśliwiej i mam wrażenie, że mam ochotę na wiele więcej aktywności fizycznej. Jak dla mnie lek idealny na nerwy i stres codziennego dnia. 

 

19 thoughts on “Ashwagandha mój cudowny lek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.