• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Gdy tu dotrzesz

Gdy tu dotrzesz

Bardzo lubię współpracę z wydawnictwem IUVI ponieważ za każdym razem zaskakują mnie nową ciekawą pozycją. Tym razem otrzymałam książkę pod tytułem “Gdy tu dotrzesz” autorki Rebecki Stead. Nie mam ostatnio czasu na czytanie ale współpraca zobowiązuje więc postanowiłam zrobić sobie wolne od wszystkiego i oddać się lekturze. Już po dwóch rozdziałach poczułam lekkie zaskoczenie i stwierdziłam “co oni mi dali przecież to książka dla nastolatek”. Czytałam dalej i zatrzymałam się po dwóch godzinach na końcu książki. Nie spodziewałam się, że taka historia może człowieka zaciekawić aż tak, że zapomina o całym świecie.

Miranda to dziewczynka, która prowadzi normalne nastoletnie życie. Pewnego dnia jej najlepszy przyjaciel zostaje pobity przez nieznajomego i przestaje się do niej odzywać. Potem ktoś kradnie zapasowy klucz do mieszkania w którym Miranda mieszka z mamą. Na domiar złego dziewczyna zaczyna dostawać bardzo dziwne liściki. I to właśnie te liściki powodują, że cała historia opisana w książce jest tak niesamowita. Miranda nie wie co się dzieje. Autor listów jest dość tajemniczy i powoli odkrywamy, że zna on przyszłość dziewczyny, która wcale nie zapowiada się ciekawie. 

„Zjawię się, żeby uratować życie Twojemu przyjacielowi i sobie.
Proszę Cię o dwie przysługi.
Po pierwsze, musisz do mnie napisać list”.

Muszę przyznać, że książka jest idealna zarówno dla nastolatek jak i dla dorosłych. Autorka w niesamowity sposób zapętla losy wszystkich bohaterów i powoduje, że czytelnik musi jak najszybciej dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.  Jest to pierwsza książka Rebeccki Stead, którą przeczytałam. Przyznam szczerze, że książka bardzo przypadła mi do gustu. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla jakiejś nastolatki to ta pozycja będzie idealna. 

 

Autor: Rebecca Stead

Data wydania: 2017-10-25
Format: 13,5×20,5 cm
Liczba stron: 228
ISBN: 978-83-7966-039-1
Cena: 24,90 zł

20 thoughts on “Gdy tu dotrzesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.