• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
Blogerzy we Wro 2018

Blogerzy we Wro 2018

W ostatni weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu blogowym, które odbyło się we Wrocławiu. Blogerzy we Wro 2018 zostało zorganizowane przez autorkę bloga mama-sama.pl a na miejsce spotkania wybrano “Krzyki Śmiechy CAFE – Centrum Kreatywnego Rozwoju. Ten niesamowicie przytulny i kolorowy lokal idealny dla rodzin z dziećmi, mieści się we Wrocławiu, ul. Krzycka 64A. Miejsce urzekło chyba każdego z uczestników spotkania. Na nas największe wrażenie zrobił kącik dla dzieci, w którym maluchy mogły spokojnie oddać się zabawie w czasie gdy rodzice chcą w spokoju wypić kawę i posmakować przepysznej kuchni. 

Spotkanie blogowe zostało podzielone na dwa dni, co jest wielkim atutem ponieważ przy takiej ilości prezentacji trudno byłoby ogarnąć wszystko jednego dnia. Dużym plusem była również możliwość zabrania ze sobą męża i dzieci, szczególnie gdy ktoś chciał zostać na noc we Wrocławiu. 

foto: mama-sama.pl

 Gdy wszyscy uczestnicy przybyli na miejsce każdy otrzymał kawę i ciasto i mieliśmy chwilę na zapoznanie się.  Pierwsze warsztaty zostały przeprowadzone przez sympatyczne Panie z Ceneo.pl. Dostaliśmy dokładne instrukcje jak przyłączyć się do ich programu partnerskiego oraz co zrobić aby jak najlepiej tworzyć kreacje reklamowe na swoje strony.

foto: mama-sama.pl

Następnie odbyły się warsztaty z Blogomarką, które połączone były z ćwiczeniami. Pokazano nam w jaki sposób wyróżnić swój blog na tle innych stron, jak wypromować bloga i zadbać o swoją markę w sieci. Dowiedzieliśmy się jak przekształcić blog w narzędzie biznesowe i zbudować swój wizerunek w sieci. Po przerwie obiadowej mogliśmy posłuchać wykładu Lady Amareny na temat prawidłowego robienia zdjęć oraz o technikach fotografii cyfrowej. 

W niedzielę było już trochę luźniej a przy porannej kawie większość z nas oddała się wzajemnym dyskusjom. 

Tym razem mieliśmy możliwość posłuchania Pań z pierwszego na rynku czasopisma dla blogerów czyli “Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów” Osobiście polecam to czasopismo, które zaciekawi osoby obracające się w świecie blogów i social mediów. Obecnie wydano trzy egzemplarze, które mieliśmy możliwość przejrzenia. Warto się zapoznać z tą nowością i zamówić sobie egzemplarz gazety w sieci. 

Kolejnym elementem był wykład Pana Piotra prawnika z Kancelarii Prawnej Vertex Securing, który przedstawił nam prawne aspekty zamieszczania zdjęć w sieci oraz ich wykorzystywania. Dowiedzieliśmy się jakich zdjęć nie powinniśmy wrzucać do sieci oraz co grozi nam za udostępnianie niewłaściwych treści. 

Kolejna prelekcja przeprowadzona została przez konsultantkę marki Prouve.  Przedstawiono nam ofertę kosmetyków tej firmy a my osobiście mogłyśmy zapoznać się z orzeźwiającymi zapachami ponieważ każdy dostał prezent w postaci flakonika perfum. 

Ostatnim punktem dwudniowego spotkania były warsztaty przeprowadzone przez organizatorkę czyli mama-sama.pl. Zastanawialiśmy się na czym polega autentyczność w blogowaniu oraz przeprowadziliśmy krótkie ćwiczenia w tym temacie. 

Spotkanie odbyło się w niesamowicie miłej atmosferze. Fajnie było poznać osoby, które na co dzień kojarzymy tylko z ich blogowych wpisów. Mam nadzieję, że Blogerzy we Wro 2018 nie pozostanie tylko jedną edycją i będę miała okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu. Ze swojej strony chciałam bardzo gorąco podziękować organizatorce za jej wkład i czas poświęcony w organizację tego wydarzenia. 

Lista sponsorów, którzy wsparli spotkanie: 

Klocki Blocki
Wydawnictwo Pasja – kolorowanki i książeczki dla dzieci
Wydawnictwo Ze słownikiem
miodziki.pl
Program Partnerski Ceneo.pl
Neon N Life
Julek i dziura w budżecie
OgarniamSię
Klocki Blocki
Zdrowie w Tobie -zdrowy baton
Luis Timm – pozytywny tato
Ja, ciąża i cała reszta
Biolonica
Fix Up Studio                                                                                                                                                                                                  Prouve

32 thoughts on “Blogerzy we Wro 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.