• Rodzice i Dzieci Blog
  • kathleen.weles@gmail.com
American Cars Mania

American Cars Mania

American Cars Mania to organizowana już piąty rok z rzędu impreza dla pasjonatów i właścicieli aut amerykańskich. Mieliśmy okazję uczestniczyć w niej w tym roku i jednogłośnie stwierdzamy, że była to impreza zapierająca dech w piersiach.

Impreza rozpoczęła się już w piątek jednak zostawienie dzieci na trzy dni nie wchodziło w rachubę, więc pojechaliśmy tam w sobotę z rana. To co zobaczyliśmy przeszło nasze największe oczekiwania. Na wielkim lotnisku znajdowało się kilkaset aut amerykańskich od tych największych do tych najmniejszych.

Wstęp na dwa dni w celu zwiedzania i uczestniczenia w imprezie to 25 zł a dla zgłoszonych aut, które chciały wjechać na teren widowiska i pozostać tam np. na noc to około 130 zł. Organizacja imprezy naprawdę na wysokim poziomie. Aby kupić coś do jedzenia lub do picia musieliśmy zaopatrzeć się w specjalne dolary amerykańskie gdzie jeden dolar kosztował dwa złote. Pomimo gigantycznej kolejki za dolarami póżniej ułatwiało to płatności i problemy z wydawaniem gotówki. Na placu znajdowało się wiele straganów z gadżetami, scena na której odbywały się non stop koncerty, dmuchane zamki do zabaw dla dzieci i wiele miejsca do siedzenia i degustowania frytek z karczkiem lub kiełbasą.

Ale nie przyjechaliśmy tam aby jeść, pić i słuchać muzyki. Przyjechaliśmy aby podziwiać niesamowite okazy z których jeden był lepszy od drugiego. O 12.30 w sobotę odbyła się wielka parada aut, które przejechały prawie godzinną trasę wokół Milicza i pobliskich wiosek. Uwierzcie mi wrażenie było ogromne szczególnie gdy siedziało się w swoim aucie i podążało w paradzie.

Niestety po południu pogoda spłatała wszystkim figla i od godziny 17 zaczął padać deszcz i zrobiło się zimno. Ale to nie przeszkadzało wielu uczestnikom do pozostania na imprezie do późnych godzin nocnych.  W niedzielę imprezowy szał trochę ostygł a na placu pozostało mniej niż połowę aut. Jednak odwiedzających nie brakowało może dlatego, że o 16 miał odbyć się koncert zespołu Weekend 🙂

Spędziliśmy w Miliczu dwa niesamowite dni. Jeszcze dziś mam w uszach dźwięk silników takich aut jak Corvette czy Hummer :). Mam nadzieję, że za rok znów będziemy mogli uczestniczyć w takim widowisku i pojedziemy tam już lepszym amerykańskim autem.

 

 

12 thoughts on “American Cars Mania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.